Lafluence navyšuje databázi influencerů a zveřejňuje statistiky

pondělí, 29. listopadu 2021, 11:05 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Česká platforma na propojování firem a influencerů Lafluence zvyšuje počet influencerů ve své databázi. Zveřejňuje také statistiky TOP českých a slovenských influencerů na Instagramu.

Zdroj: Shuttrestock

Zdroj: Shuttrestock

Česká platforma na propojování firem a influencerů Lafluence zvyšuje počet influencerů ve své databázi. Nově nabízí statistiky o více než 10 tisících českých a slovenských tvůrcích. Databáze umožňuje firmám a agenturám, aby pro své kampaně zjistili detailní data o influencerech. Se zvětšením přichází i facelift celé databáze.

V databázi jsou nyní data o deseti tisících influencerech, kteří působí na Instagramu, Facebooku a YouTube. Databáze nabízí firmám a agenturám data nejen o samotných influencerech, ale i o fanoušcích, kteří je sledují.

„Díky databázi nemusí brandy a agentury při výběru influencerů riskovat – zjistí všechna data o influencerech, které pro kampaně zvažují. Nejen, že najdou ideální tvůrce, ale zároveň si i ověří kvalitu jejich publika, tedy jestli jim sledující neklesají a zda nejde o podezřelé profily. Naším cílem je databázi neustále vylepšovat tak, aby byla aktuální – relevantní data proto aktualizujeme denně. Samozřejmě také reflektujeme stoupající popularitu TikToku, proto do konce roku plánujeme přidat i TikTokery,” komentuje Databázi influencerů Peter Varga, CEO Lafluence.

Databáze umožňuje filtraci podle základních sociodemografických údajů (věk, pohlaví, geografie) a zájmů influencerů, stejnou filtraci ovšem může uživatel použít i pro fanoušky influencerů. Mezi další hlavní filtry patří například dosah, průměrná míra zapojení fanoušků nebo hledání podle hashtagů a zmínek. U každého influencera má uživatel přístup k vývoji jeho sledujících na Instagramu za posledních 6 měsíců.

Lafluence také publikovala aktuální grafy ze světa českých a slovenských influencerů na Instagramu. Nejpopulárnějším českým instagramerům vévodí fotbalista Petr Čech (2,1 mil sledujících) a kreslířka Silvie Mahdalová (1,3 mil), zatímco mezi nejsledovanější slovenské instagramery patří cyklista Peter Sagan (1,9 mil) a z žen modelka Lucia Javorčeková (2,1 mil).

Zdroj: Lafluence

Zdroj: Lafluence

Zdroj: Lafluence

Zdroj: Lafluence

Zdroj: Lafluence

Zdroj: Lafluence

Zdroj: Lafluence

Zdroj: Lafluence

Databázi českých a slovenských influencerů spustilo Lafluence v listopadu roku 2018. Dalším nástrojem Lafluence je Tržiště kampaní, na které mohou firmy vystavit poptávku po spolupráci s influencery, nebo reporting influencerských kampaní. Za technologickou platformou Lafluence, která vznikla v roce 2017, stojí Peter Varga.

-mav-