McDonald’s sází na gify, mají už miliardu zhlédnutí

pondělí, 1. listopadu 2021, 16:50 Aktuality, Reklama MediaGuru

Český McDonald’s začal na sociálních sítích využívat gify. Počet jejich zhlédnutí přesáhl hranici miliardy.

Gify od McDonald's dosáhly za necelé čtyři roky miliardy zhlédnutí, zdroj: McDonald's.

Gify od McDonald's dosáhly za necelé čtyři roky miliardy zhlédnutí, zdroj: McDonald's.

Na svých sociálních sítích začala společnost McDonald’s před necelými čtyřmi lety využívat speciální vtipné gify, které nabídla uživatelům i do chatovacích aplikací. Většina z animovaných obrázků, která vznikla ve spolupráci s obsahovou agenturou Follow Bubble, byla na portál Giphy nahrána v průběhu roku 2018, o něco později dorazil rozpohybovaný hamburger Tasty Cheese. Nyní překročil počet jejich zhlédnutí hranici miliardy.

„Na začátku bylo hlavním cílem ozvláštnit komunikaci naší značky a našich pokrmů a nápojů. Zároveň jsme uživatelům chtěli nabídnout obsah, který by je bavil a který by naplňoval potenciál virálního šíření. Že se nám to povedlo, ukazovala čísla už první dny po zveřejnění gifů. Že se ale nakonec dostaneme na jednu miliardu zhlédnutí, jsme opravdu nečekali a moc nás to těší,“ vysvětluje Ladislav Doležal z marketingového oddělení společnosti McDonald’s, který byl za tento počin zodpovědný.

Mezi nejoblíbenějšími gify patří Zlatý oblouk s 75,6 mil. zhlédnutí, Facepalm McNuggets s 73,4 mil. zhlédnutí a McNuggets a omáčka se 45,3 mil. zhlédnutí. 

„Gify pro McDonald’s vznikly v poměrně krátké době, i tak jsme byli s výsledkem mimořádně spokojeni jak my, tak i v McDonald’s, “ říká Martin Pistulka, creative director agentury Follow Bubble. „Zajímavostí je, že se klientovi nejprve příliš nezamlouval gif, na kterém obličej herečky zasypou McNuggets a my jsme si ho museli obhájit. To, že je z něj nakonec druhý vůbec nejoblíbenější gif z celé sady, je ukázkou, že se risk a humor až na hraně vyplácí,“ dodává.

-stk-