Mezi finalisty o herce v reklamě je opět Trojan, volí se i nejlepší maskot

pondělí, 22. listopadu 2021, 13:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

V rámci předávání reklamních cen Effie budou také zveřejněny výsledky hlasování o nejlepšího herce v reklamě a o nejlepšího reklamního maskota. Pět finalistů z každé kategorie zveřejnila agentura Nielsen Admosphere.

Zdroj: Nielsen Admosphere

Zdroj: Nielsen Admosphere

Finalisty letošního ročníku ankety o nejlepšího herce nebo herečku v reklamě tvoří pětice finalistů: Václav Vašák, Tomáš Měcháček, Václav Neckář, Ivan Trojan a Tomáš Jeřábek.

Soutěž o nejlepšího herce či herečku v reklamě probíhá v rámci reprezentativního výzkumu společností Nielsen Admosphere, Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA MK) a Českého národního panelu. Letos se její vyhlášení stane součástí galavečera Effie Awards 2021, který se uskuteční ve středu, 24. listopadu 2021. V letošním ročníku soutěže hodnotili respondenti herce a herečky v jejich premiérových reklamách vysílaných v období září 2020 – srpen 2021.

V období od minulého září do letošního srpna bylo na českých televizních stanicích k vidění celkem 195 unikátních spotů s hercem či herečkou a v reklamách vystoupilo celkem 97 osobností.

Novinkou letošního ročníku je také hlasování v kategorii o nejlepší maskoty v reklamě. Finalisty za období září 2020 – srpen 2021 jsou postavičky z reklam firem Sazka, Kinder, Madeta, Paralen a Whiskas. Takových reklam bylo v této době k vidění 202, maskotů se v televizních spotech objevilo celkem 80.

Zdroj: Nielsen Admosphere

Zdroj: Nielsen Admosphere

Podle dat Nielsen Admosphere inzerovala za období září 2020 až srpen 2021 do reklamy nejvíce společnost Alza (ceníková cena 527 mil. Kč), jejíž maskot Alzák mezi finalisty nefiguruje.

Anketu o nejoblíbenějšího maskota realizuje Nielsen Admosphere s AČRA MK na základě osmi tisíc online dotazníků od respondentů z reprezentativní populace Českého národního panelu starší 15 let.  „Takto velký počet zúčastněných přináší mimořádně zajímavý a přesný obraz toho, jaké herci, herečky a maskoti v reklamě reálně mají diváci nejraději," uvedla společnost Nielsen Admosphere. Vítězný maskot bude oznámen také na galavečeru Effie.

-mav-