Netflix zpřístupnil předplatitelům pětici mobilních her

středa, 3. listopadu 2021, 07:20 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Netflix zpřístupnil předplatitelům z celého světa prvních pět mobilních her. Zatím si e mohou stahovat uživatelé s operačním systémem Android.

Zdroj: Netflix

Zdroj: Netflix

Abonenti Netflixu na celém světě si od úterý mohou na chytrých telefonech spustit mobilní hry z dílny této americké streamovací společnosti. Budou k tomu potřebovat operační systém Android a mimo předplatného je nečeká žádný další poplatek. Hry nebude doprovázet reklama. Na svém webu o tom informoval Netflix.

Prozatím je v nabídce pět her, z nichž dvě vycházejí z mysteriózního seriálu Stranger Things z produkce Netflixu. Firma slibuje jejich počet zvýšit. Nabídka her zdarma pro stávající předplatitele kopíruje strategii, již podnik nasadil při přechodu od podnikání s DVD zasílanými poštou ke streamování filmů, připomněla agentura Reuters.

První hry mají poměrně jednoduchou grafiku a na hraní nejsou náročné, napsal zpravodajský server BBC. Netflix nicméně tvrdí, že se jedná o velmi ranou fázi a že plánuje vytvořit hry pro „všechny typy hráčů".

Vstup na herní trh společnost oznámila v červenci. Netflix čelí prudkému zpomalení přílivu nových zákazníků po letech rychlé expanze, kterou loni umocnila pandemie covidu-19, a čelí rovněž konkurenci firem jako Disney+ či HBO Max. Streamovací gigant v září koupil tvůrce videoher Night School Studio.

V následujících měsících se chystá Netflix hry zpřístupnit i uživatelům operačního systému iOS společnosti Apple.

Od července do září přibylo Netflixu 4,4 milionu abonentů. Celkem jich tak společnost má téměř 214 milionů. Konkurent Disney+ tentýž kvartál uzavřel s 116 miliony předplatitelů.

-čtk-