Praha si chce vytvořit svoji inovační značku

pondělí, 8. listopadu 2021, 10:00 Aktuality, Reklama, Marketing MediaGuru

S inovační značkou se chce Praha prezentovat v Česku i zahraničí jako ideální místo pro vědu a inovace.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Praha hledá vlastní inovační značku, kterou by se v Česku i zahraničí prezentovala jako ideální místo pro vědu a inovační projekty. Připravuje také komunikační strategii, která pomůže účinněji propagovat výsledky výzkumu a inovací na území metropole. V Podnikatelském a inovačním centru hl. města Praha (PIC) se proto poprvé sešlo 18 specialistů na komunikaci a PR, kteří pracují pro akademické instituce nebo pro firemní a neziskový sektor. 

Praha se dlouhodobě na marketing inovací chystala a její pestré, i když velmi rozdrobené, inovační prostředí má v tomto ohledu velké očekávání. Je tu prostor pro posílení již tak silné značky Prahy tím, že ji představíme jako inovační hub a zároveň pomůžeme propagovat inovace místních subjektů právě díky síle brandu Prahy. Potenciál pro lepší komunikaci inovací směrem do světa je v metropoli velký a my nyní tvoříme nástroje, jak ji zlepšit a pražský inovační ekosystém více propojit,” řekl k setkání platformy inovační manažer pro Prahu Tomáš Lapáček. 

Úkolem expertů inovační platformy je tak ukázat na nové trendy v komunikaci, nejlepší cesty a příklady dobré praxe, které metropoli posunou v propagaci a marketingu inovací, výzkumu a vědy výrazně dopředu. 

„Naše expertní skupina je příležitostí dát projektu do vínku nestandardní marketingový a komunikační pohled, novou dynamiku a inspiraci. Proto je panel tak pestrý a kromě ,obvyklých podezřelých' z řad marketingových a komunikačních profesionálů obsahuje například i výkonné umělkyně, galeristky či antropology,” dodal odborný garant platformy a konzultant Tomáš Hrivnák. 

Zasedání inovační platformy pro propagaci organizuje Pražský inovační institut (Pii) v rámci projektu Prague Smart Accelerator.

-stk-