Reklamní investice v médiích byly i v říjnu vyšší než loni

pátek, 19. listopadu 2021, 07:30 Reklama MediaGuru

Objem monitorovaných reklamních investic v médiích dosáhl v letošním říjnu vyšší hodnoty než ve stejném období loni.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Monitorovaný objem reklamních investic v médiích je za prvních deset měsíců letošního roku o 3,5 mld. Kč vyšší než ve stejném období loni. To představuje meziroční nárůst o cca 5 %, ukazují data monitoringu Nielsen Admosphere.

Z dat vyplývá, že za období leden až říjen 2021 se v meziročním srovnání nejlépe dařilo reklamě v tisku, v rádiích a v televizi.

Podle dat za říjen 2021 je růst hrubých reklamních investic v médiích o zhruba tři procenta vyšší než v říjnu loňského roku. Zde si dvouciferně polepšily tisková média, rádia a také venkovní reklama. Naopak podle monitoringu se jednociferně snížil objem v televizní reklamě. Jak už jsme ale informovali, monitoring nepostihuje neumístěnou poptávku, se kterou se letos na podzim televize potýkaly.

Zdroj: Nielsen Admosphere

Zdroj: Nielsen Admosphere

Přehled nepostihuje vývoj v internetové reklamě, protože monitoring zachycuje jen část investic, které do internetové reklamy proudí. Také znovu upozorňujeme na to, že prezentované hodnoty nevyjadřují skutečné objemy peněz umístěné do médií. Jde o vyjádření v ceníkových cenách, které nezohledňuje slevy nebo bartery.

-mav-