Řezníček z ČT zvolen do zpravodajského výboru EBU

středa, 24. listopadu 2021, 16:00 Aktuality, TV, Lidé MediaGuru

Zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT a moderátor Martin Řezníček byl zvolen do zpravodajského výboru EBU.

Martin Řezníček, zdroj: ČT

Martin Řezníček, zdroj: ČT

Na středečním zasedání ve švýcarské Ženevě zvolily členské televize Evropské vysílací unie (EBU) zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT a moderátora Martina Řezníčka do zpravodajského výboru. Zástupce v něm bude mít Česká televize v této podobě vůbec poprvé v historii.

„S vedeními redakcí napříč kontinentem jsme ve stálém kontaktu, snažíme se navzájem si pomáhat a sdílet know-how. A díky tomu, že ČT teď bude mít i formálně místo ve výboru, bude mít víc příležitostí ovlivnit nejen výměnu zpravodajských materiálů, které tvoří jádro spolupráce, ale i další důležité projekty, včetně jejich financování. To vše ve prospěch našich diváků,“ uvedl Martin Řezníček.

Česká televize bude mít ve zpravodajském výboru svého zástupce jako jedna ze dvou televizí regionu střední a východní Evropy. V orgánu zasedá třináct zástupců členských televizí EBU. Mandát člena výboru je dvouletý. Funkci viceprezidenta Evropské vysílací unie zastává od 1.ledna letošního roku generální ředitel ČT Petr Dvořák. V jedenáctičlenném výkonném výboru unie je již od roku 2014.

-mav-