Rohlik.cz přechází na elektroauta a staví s E.ON síť dobíjecích stanic

úterý, 23. listopadu 2021, 10:10 Aktuality, Retail MediaGuru

Rohlik.cz plánuje postupně přejít na elektroauta, v Praze a Brně jich chce mít příští rok dohromady 400. Zároveň staví s E.ON vlastní síť dobíjecích stanic.

Do konce roku bude mít Rohlík 42 elektroaut, příští rok by jich mělo být 400, zdroj: Rohlik.cz

Do konce roku bude mít Rohlík 42 elektroaut, příští rok by jich mělo být 400, zdroj: Rohlik.cz

Online supermarket Rohlík.cz plánuje postupně přejít k elektromobilitě. Do konce roku zdvojnásobí počet elektromobilů, celkem jich bude mít 42. Do ostrého provozu rovněž nasazuje 23 nákladních elektrokol. Ty už nyní společně s elektromobily dokáží z širšího centra měst vytlačit až 100 % CNG vozů, které firma využívá.

„Dosud jsme využívali vozy na CNG, což samo o sobě snižuje ekologickou zátěž provozu zhruba o třetinu. Ale do roku 2025 chceme plně elektrickou firemní flotilu. Domníváme se, že to povede k větší loajalitě zákazníků,“ říká Olin Novák, CEO Rohlik.cz. Bezemisní městskou logistiku chce Rohlik.cz realizovat do roku 2025.

Rozhodnutí padlo před třemi měsíci a od té doby online supermarket spolupracuje se společností E.ON a testuje provoz s elektroauty v Horních Počernicích a Liboci. „Cílem je, aby se auta stihla nabít přes noc a během dne nebyly prostoje. Dodávané řešení je speciálně připravené přímo pro Rohlík a zajistí, že všechna vozidla budou na další směnu plně nabita, aniž by došlo k překročení možnosti příkonu dané lokality. Vše bude online, aby měl fleet manager kompletní přehled o dobíjení jednotlivých vozidel, a to jak v reálném čase, tak formou reportů,” dodává Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services E.ON.

Rohlík využívá 23 elektrokol, speciálně pro centra měst, zdroj: Rohlík.cz

Rohlík využívá 23 elektrokol, speciálně pro centra měst, zdroj: Rohlík.cz

Rohlik.cz také společně s energetickou společností E.ON buduje vlastní síť dobíjecích stanic. Parkovací a dobíjecí plochy vyrostly v tuto chvíli u skladů online supermarketu v Praze a Brně. V současnosti čítá flotila Rohlíku 700 aut, které vyjma prvních elektrických vozů jezdí na CNG pohon. Právě vybudování vlastních dobíjecích stanic má usnadnit a urychlit přechod Rohlíku na plně elektrickou firemní flotilu. Zatím využívá dva typy elektrovozidel značek Maxus a Renault, ale plánuje využívat i další. V kontaktu je se značkami Opel, Mercedes nebo Volkswagen.

Firma bude v ostrém provozu na konci roku využívat 23 nákladních elektrokol, určených pro centra měst. Jejich technologie umožňuje uvézt nákupy až do hmotnosti 180 kilogramů a dojezd má až 40 kilometrů. Součástí řešení je i systém přepravy a překládky zboží, který umožňuje výměnu kontejneru kola s nákupy do 10 minut. 

Rohlík natočil vánoční spot s hercem Jiřím Bartoškou

pondělí 22. listopadu 2021

-zue-