Škoda Auto přichází s pokračováním interaktivní hry Founders

pátek, 26. listopadu 2021, 07:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

V pokračování interaktivní hry Škoda Founders si hráči ověří své detektivní schopnosti.

Klíčový vizuál k pokračování hry Škoda Founders, zdroj: Škoda Auto

Klíčový vizuál k pokračování hry Škoda Founders, zdroj: Škoda Auto

Škoda Auto přichází s pokračováním své interaktivní hry Škoda Founders, kterou poprvé uvedla letos v létě. Druhý díl nese název Chata v horách. I tentokrát bude přístupná na platformě Messenger na FB stránce automobilky. 

Škoda Auto cílí na mladé hrou s komiksovými příběhy

sobota 7. srpna 2021

První komiksový příběh, kde v hlavních rolích vystoupily postavy zakladatelů mladoboleslavské automobilky Václav Laurin a Václav Klement, se odehrával v alternativní současnosti. Hráči mohli příběh ovlivňovat svými rozhodnutími prostřednictvím interaktivního Messenger bota.

Nynější příběh svou dějovou linií navazuje na první kapitolu, v jejímž závěru Václav Laurin a Václav Klement zjistili, že jim antagonista Šimon Grasel ukradl plány a utekl. Laurin proto v druhé kapitolu odjíždí hledat Grasela na vlastní pěst. Po dvou měsících přichází Klementovi vzkaz, v němž ho Laurin prosí o pomoc. Klement se tak uprostřed tuhé zimy vydává do horského hotelu Blanka pátrat po ztraceném příteli, odhalit Graselova komplice a případně se dostat i k samotnému Graselovi.

„Naši první hru dokončilo 44 % uživatelů, což je v online prostředí vzhledem k délce hry obdivuhodný výsledek. Všichni účastníci zaslali dohromady 2 100 000 zpráv. Věříme, že pokračování se setká s ještě větším úspěchem,“ říká vedoucí marketingu Škoda Auto Česká republika Libor Šedivák.

Hra tentokrát dostala detektivní ráz. Hráč musí zjistit, který z dvojice podezřelých je skutečným Graselovým komplicem. Z rozhovorů s podezřelými se v Messenger botovi ukládají hráčovi dedukce. Některé získá pokaždé, jiné jen při správném postupu dialogem. Záleží tak jen na hráči, kolik dedukcí během hry nasbírá. Průchod hrou je oproti úvodnímu dílu mnohem interaktivnější. V některých pasážích záleží jen na přístupu hráče, zda se dostane k vybraným scénám. Nově se setká s tzv. kovohrajkami, což je fiktivní vynález Václava Laurina sloužící jako diktafon. Při pátrání po komplicovi uvnitř hotelu tak Václav Klement nachází audionahrávky, které mu pomáhají při vyšetřování. Pro účely kovohrajek namluvil Václava Laurina herec Jan Zadražil.

Z hráčů, kteří se dostanou až na konec hry, bude před vánočními svátky vylosováno 50 výherců. Šanci na výhru lze zdvojnásobit odhalením komplice napoprvé. Pro vítěze je připraven víkendový pobyt pro dvě osoby v horském hotelu, měsíční zápůjčka vozu Škoda Kodiaq RSa další věcné ceny.

Podobně jako v předchozím případě bude také příběh Chata v horách vydán i knižně, a to opět ve dvou variantách  – v základní a prémiové. V knižním vydání se objeví řada historických souvislostí z dějin automobilky. Většina nákladu poputuje do obchodní sítě Škoda Auto Česká republika, získat však lze knihu i jako výhru.

Na kampani spolupracovala agentura Socialsharks.

-stk-