Svatomartinské víno podpoří letos odlehčená kampaň

středa, 3. listopadu 2021, 15:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Vinařský fond podpoří letošní Svatomartinská vína kampaní ve veselém duchu. Do prodeje půjde asi 2,2 mil. lahví.

Zdroj: Vinařský fond

Zdroj: Vinařský fond

Letošní 17. ročník Svatomartinského vína půjde do prodeje tradičně 11. listopadu. V nabídce bude tento rok asi 2,2 milionu lahví tohoto mladého vína od 80 tuzemských producentů, přičemž přibližně 750 tisíc lahví pochází z produkce největších vinařství zastoupených ve Vinařské unii ČR. Například Bohemia Sekt dává do prodeje 164 tisíc lahví (pod značkami Víno Mikulov a Habánské sklepy) a Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice 160 tisíc lahví.

„Podle našich informací většina vinařství zachová stejnou cenu Svatomartinského vína jako v loňském roce. K dostání budou v řetězcích, na internetu, gastronomii nebo na slavnostech a samozřejmě i přímo u vinařů,“ říká Ondřej Beránek, prezident Vinařské unie.

Možnost používat známku Svatomartinské 2021 získalo celkem 328 vín z 355 přihlášených, neuspělo tak pouze 7,6 % vzorků. Nejvíce zastoupenými odrůdami jsou Müller Thurgau, Modrý Portugal, Muškát moravský a Svatovavřinecké rosé a Zweigeltrebe rosé.

Prodeje podpoří komunikační kampaň, návrh vizuálu připravila agentura McCann Prague, rádiové spoty a produkci si zajistil Vinařský fond sám. „Letos jsme zvolili odlehčený vizuál kampaně, chceme do již tak těžké doby vnést veselé chvilky,“ dodává Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu, jenž vlastní ochrannou známku „Svatomartinské“ a každoročně ji propůjčuje vinařům. Kampaň se objeví v rádiích (regionálních i celostátních), v tisku, také online a na sociálních sítích.

Vinaři představí letos Svatomartinská vína online

pátek 6. listopadu 2020

-zue-