Wolt otevírá na Smíchově svůj první kamenný obchod

čtvrtek, 25. listopadu 2021, 07:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Na Smíchově nabídne Wolt novou službu expresního rozvozu potravin, základní drogerie či potřeb do domácnosti do 20 minut.

Zdroj: Wolt

Zdroj: Wolt

Po Finsku, Řecku a Dánsku otevírá 24. listopadu Wolt na českém trhu svůj první kamenný obchod s názvem Wolt Market. V provozu bude denně od 8 do 22 hodin a nabídne kolem 2 000 produktů, včetně sortimentu Unileveru, Icelandu, Sklizena, Biopekárny Zemanka, farmy Struhy či výrobků ze cvrčků. Do obchodu budou mít přístup jen partnerští kurýři, kteří zákazníkům nákup doručí do 20 minut, v některých lokalitách do 15 minut. 

„Naše nabídka je založena na kvalitních produktech za konkurenční ceny. Cílem Wolt Marketu je stát se službou, která poskytne našim uživatelům prvotřídní zákaznický zážitek, zatímco zůstane zisková. Samo o sobě je to velká výzva, protože rychlá donáška i potraviny jsou nízkomaržový a po operační stránce velmi nákladný a komplexní byznys. Náplní mojí práce je tedy udělat všechno pro to, abychom našich cílů dosáhli,” popisuje Jana Trnovská, ředitelka Wolt Marketu pro Česko a Slovensko. 

Během prvního měsíce budou do rozvozové oblasti vedle Smíchova spadat Vinohrady, Hradčany, Vyšehrad, Dejvice, Střešovice, Nové Město, Podolí, Braník a také části Karlína, Žižkova a Nuslí. Do konce roku bude v Praze otevřen druhý Wolt Market, který rozšíří rozvoz i do dalších částí. „Praha je pro nás klíčový trh, ale samozřejmě chceme rychle expandovat i do dalších měst po Česku i Slovensku. Jak nám ukazují zkušenosti ze zahraničí, zájem o rozvážky zboží z Wolt Marketu je velký od počátečního otevření,” dodává Jana Trnovská. 

Objednávky bude možné zadávat v čase od 8:00 do 22:00, přičemž minimální výše nákupu je 200 . Sortiment se bude nadále rozšiřovat a přizpůsobovat poptávce zákazníků. 

-stk-