A!M Creative Challenge: Vítězný návrh pro Globus je od „Poctivého tria"

středa, 22. prosince 2021, 07:05 Aktuality, Reklama, Marketing MediaGuru

Tým „Poctivé trio" ve složení Ludmila Faltusová, Kristýna Schönová a Sára Laštovková zvítězil ve finále soutěže A!M Creative Challenge.

Tým „Poctivé trio" ve složení studentek Ludmila Faltusová, Kristýna Schönová a Sára Laštovková z VŠE zvítězil ve finále soutěže A!M Creative Challenge v konkurenci 17 týmů z šesti škol. Na základě zadání od společnosti Globus studenti zpracovali návrh strategie, jakým způsobem komunikovat vlastní výroby PVG pro mladou generaci zákazníků, včetně návrhů na sortimentní rozšíření a další služby, které mohou mladé lidi zaujmout.

Soutěž proběhla ve dvou kolech s tím, že pět nejlepších týmů ze druhého kola postoupilo do finále, které se uskutečnilo 14.12.2021. Studentské týmy hodnotila odborná porota složená ze zástupců pořadatele soutěže, společnosti Attention!Media a zadavatele soutěže, společnosti Globus. Globus má v zázemí všech svých 15 hypermarketů vlastní pekařství a řeznictví a vlastní restaurace, ve kterých je výroba postavena na tradičních postupech a recepturách. Pro jednotnou komunikaci těchto vlastních výrob vznikla v roce 2018 značka Poctivá Výroba Globus (PVG).

V porotě usedli Marek Miláček, Client Service Director (A!M), Otakar Plundr, Head of off-line marketing (Globus) a Petr Machovec, Head of Social Media (Fuse).

„Měly jsme velkou radost, když jsme dostaly šanci prezentovat náš nápad na online finále. V porotě zasedli v našich očích velcí profíci a jsme moc rádi, že se nám je podařilo nadchnout právě pro naši mediální kampaň. A!M Creative Challenge byla pořádná jízda a my si ji moc užily,“ říká Ludmila Faltusová, členka týmu Poctivé trio.

„Zadání pro soutěžící bylo poměrně náročné a široké, sám jsem byl hodně zvědavý, jak se s ním jednotlivé týmy poperou. Ve výsledných návrzích se sešla spousta kreativních nápadů a pohledů, které jsou reálně využitelné a některé by nás samotné nenapadly. Navíc, vysoká úroveň zpracování, naplnění briefu, vlastní analýzy a samotné prezentace mě velmi nadchly. Taková míra profesionality byla pro mě osobně velmi milým překvapením. Vítěžný tým si nejvyšší ocenění získal komplexním pohledem a zpracováním tématu, které celé velmi dobře drželo pohromadě a kromě perfektního zpracování a prezentace je koncept i reálně využitelný,“ uvedl Otakar Plundr, Head of off-line marketing, Globus ČR

Členové vítězného týmu získali kromě zkušeností dárkové poukazy od společnosti Globus a měli možnost navázat kontakty. „Jsme přesvědčeni, že studenti, díky tomu, že nejsou limitováni zkušenostmi z praxe, mohou přijít se zajímavými a neotřelými nápady, jak prezentovat a oživit značku v povědomí zákazníků, čímž ji mohou pomoci naplnit její cíle. Proto jsme se rozhodli vytvořit soutěž pro studenty, kteří, pokud se tohoto projektu zúčastní, získají možnost pracovat na reálném problému vybraného klienta a vyzkoušet si tak přípravu mediální strategie v praxi,“ uvedl client service director Attention!Media Marek Miláček.

Soutěž A!M Creative Challenge je určena jednak pro studenty oboru marketingu a mediálních studií na vysokých školách a dále pro osoby se zájmem o marketing a mediální studia.

-mav-