Sportisimo otevřelo svou 200. prodejnu, plánuje expanzi

neděle, 12. prosince 2021, 08:40 Aktuality, Retail MediaGuru

Sportisimo otevřelo v ostravském Bohumíně v pořadí 200. prodejnu s oblečením, obuví a výbavou pro sport i volný čas. Příští rok plánuje otevřít šest nových prodejen,

Sportisimo provozuje v ČR celkem 108 prodejen, zdorj: Sportisimo

Sportisimo provozuje v ČR celkem 108 prodejen, zdorj: Sportisimo

Sportisimo, řetězec prodejen se sportovním oblečením a potřebami, otevřel svou 200. prodejnu. Jubilejní obchod české firmy se nachází v ostravském Bohumíně. Řetězec má s otevřením nového obchodu celkem 108 prodejních míst v České republice, 47 na Slovensku, 41 v Rumunsku a po 2 obchodech v Maďarsku a Bulharsku. Celková rozloha všech těchto prodejen činí téměř 156 tisíc metrů čtverečních. Největším prodejním prostorem Sportisima je český obchod v pražském centru Metropole Zličín.

„Dvoustý milník slavíme, trochu symbolicky, v ostravském regionu. Za prvé jsem rád, že je to doma, a připomínáme tak český původ firmy, i když se nám mimořádně daří expanze do Evropy. Zároveň je pro nás teď Ostravsko hodně akcentované, stavíme tam novou moderní logistickou centrálu a Sportisimo se stává jedním z důležitých zaměstnavatelů v kraji a členů místní komunity a jejího rozvoje,” říká k výročí Zdeněk Morávek, marketingový ředitel Sportisima.

Svou první prodejnu otevřel sportovní hráč před dvaceti lety v roce 2001 v Mladé Boleslavi. První zahraniční obchod vyrostl ve slovenské Nitře v roce 2008. V letošním roce, navzdory začátkům finanční krize, se napříč Českou republikou a Slovenskem objevilo celkem 15 obchodů. Nejdynamičtějším, co do počtu nových prodejen, byl pro sportovní řetězec rok 2019. Díky rumunské expanzi a vstupu na maďarský trh měl celkem 23 nových přírůstků. V roce 2020 pak přišel s vylepšeným designem pro některé z prodejen v Praze a v Bulharsku, za který získal s autory návrhu ocenění POPAI Awards.

„V příštím roce se nejvíce zaměříme na expanzi, hlavně na maďarský trh. I v tuzemsku budeme samozřejmě nadále retailovou síť rozšiřovat, i když pomalejším tempem oproti zahraničí. Doma vyroste kolem šesti nových prodejen, stejný počet i na Slovensku,” popisuje budoucí vývoj Jana Jusková, která má ve Sportisimu na starost retail marketing.

Sportisimo: Chceme být bráni jako multibrand a multisport obchod

středa 8. září 2021

-zue-