Za Agrofert kromě Čabayové mluví také Bukovanská a Heřmanský

čtvrtek, 16. prosince 2021, 16:20 Aktuality, PR, Lidé MediaGuru

Koncern Agrofert rozšiřuje tým oddělení komunikace o Lucii Bukovanskou a Pavla Heřmanského. Adéla Čabayová, která dosud zastávala pozici tiskové mluvčí, ve své roli zůstává.

Lucie Bukovanská a Pavel Heřmanský, zdroj. Agrofert

Lucie Bukovanská a Pavel Heřmanský, zdroj. Agrofert

Koncern Agrofert ze svěřenských fondů premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) bude mít tři mluvčí. Kromě Adély Čabayové (29) za něj nově mluví také Lucie Bukovanská (37) a Pavel Heřmanský (41), sdělila dnes společnost ČTK. Bývalý mluvčí Karel Hanzelka odešel na začátku listopadu z této pozice po téměř devíti letech do Pražské energetiky (PRE).

„Naší dlouhodobou vizí je přinést aktivní komunikaci pozitivních témat. Jsme největší skupinou českého a slovenského potravinářství, patříme mezi přední výrobce v chemickém průmyslu a jsme lídry ve výrobě hnojiv na evropské úrovni. Společnosti v našem koncernu jsou úspěšné, daří se jim i v těžké době a sbírají za to také řadu ocenění. Koncern Agrofert měl dlouhá léta pouze jednoho tiskového mluvčího, což je pro tak velkou skupinu netypické," uvedl personální ředitel koncernu Daniel Rubeš.

Bukovanská dříve zajišťovala komunikaci pro Iniciativu zemědělských a potravinářských podniků, jejíž je Agrofert členem. Dříve také pracovala v PR agenturách Ogilvy PR a Botticelli, poté byla také mluvčí Městské části Praha 3.

Heřmanský do Agrofertu přišel z banky ING, kde měl více než tři roky na starosti PR a CSR Předtím působil přes osm let jako PR manažer poradenské společnosti PwC. Zkušenosti sbíral také jako zástupce České informační agentury a redaktor Hospodářských novin.

Čabayová je součástí marketingového týmu koncernu už dva roky.

Koncernu loni meziročně klesly konsolidované tržby o 0,7 procenta na 160,98 miliardy Kč. Zisk klesl o 16 procent na 3,76 miliardy korun, sdělil ČTK na začátku letošního července Hanzelka. Hlavním důvodem zhoršení je podle něj dopad pandemie na odvětví mediálních služeb.

Koncern v ČR obdělává 116.000 hektarů zemědělské půdy, většina pozemků je podle mluvčího pronajatá. Na konci loňského roku zaměstnával zhruba 32.000 pracovníků, z toho asi 22.000 v ČR. Kromě zemědělství a potravinářství vlastní lesnické společnosti, podniká v pozemních technologiích a technice, logistice, dopravě či v médiích.

-čtk-