Zástupkyní šéfredaktora Seznam Zprávy je Petra Benešová

čtvrtek, 2. prosince 2021, 11:45 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Petra Benešová se po dvou letech vrací do redakce serveru Seznam Zprávy na pozici zástupkyně šéfredaktora.

Petra Benešová, zdroj: Seznam.cz

Petra Benešová, zdroj: Seznam.cz

Petra Benešová, novinářka s praxí z rozhlasových, televizních, internetových i printových médií, se po dvou letech vrací do redakce Seznam Zprávy. Zaujme pozici zástupkyně šéfredaktora.

„Seznam Zprávy při dalším rozvíjení svého obsahu kladou velký důraz nejen na rychlé zprávy, ale i důkladné, autorské pokrývání událostí, vlastní zjištění a analýzy. A právě spolupráce s domácím týmem a týmem rozhlasového zpravodajství bude novou rolí Petry Benešové v redakci Seznam Zpráv,“ uvedl šéfredaktor Jiří Kubík. 

Petra Benešová je další ženou ve vedení redakce. Zástupkyní šéfredaktora je také Simona Holecová, která má nově na starosti mimo jiné zahraniční zpravodajství. Do užšího vedení redakce patří také Zdeněk John a Martin Jašminský.

Benešová jako novinářka začínala v Mladé frontě Dnes, později psala i pro domácí zpravodajství Hospodářských novin. Osm let strávila v reportérské a domácí redakci Českého rozhlasu – Radiožurnál na pozici reportérky a editorky. V Seznam Zprávách po jejich startu v roce 2016 vedla televizní tým, posléze editovala byznysový pořad. V roce 2020 stála u spuštění nové zpravodajské stanice CNN Prima News, kde řídila zpravodajství. Po roční pauze v soukromé IT firmě se vrátila do Seznam Zpráv.

-mav-