ADC Czech Creative Awards se přesouvají na příští rok

pondělí, 24. ledna 2022, 10:35 Aktuality, Reklama MediaGuru

30. ročník ADC Czech Creative Awards bude až příští rok, ceny se vrací na jarní termín.

Zdroj: ADC

Zdroj: ADC

Jubilejní třicáté udělování cen ADC Czech Creative Awards se bude konat až na jaře 2023. Po dvou ročnících přeložených kvůli koronaviru na podzim se totiž organizátoři rozhodli vrátit předávání zpět na tradiční jarní termín. Příští Louskáčci tedy budou opět uděleni za práce vzniklé během jednoho a půl roku.

„Je několik důvodů, proč to tak udělat. Jedním z nich byla problematická časová návaznost na ADC*E Awards, kde posunem na původní termín zajistíme českým vítězům víc času na registraci. No a získat půlroku navíc na organizace 30. ročníku se určitě hodí,“ vysvětluje David Suda, předseda ADC Czech Republic. 

K dalším důvodům pak Suda zařadil problematickou organizaci zasedání poroty i samotného předávání během začínající podzimní vlny koronaviru, i čistě organizační problémy, kdy při přípravách na podzimní termín se ADC i přihlašující agentury musely kromě obvyklého stresu navíc vypořádávat i s letními dovolenými.

Prodloužené období mezi dvěma ročníky plánuje ADC využít pro hlubší zamyšlení nad minulými ročníky a případné změny v soutěži, na které ve standardním kalendáři nezbývá čas. „Určitě se chceme podívat na soutěžní kategorie, protože aktuálně se spousta té nejzajímavější reklamy odehrává v nových formátech a prostředích. Chceme také vyřešit některé technické věci ohledně přihlašování a hlavně chceme připravit celý třicátý ročník tak, aby skutečně bylo co slavit,” doplňuje David Suda. 

Přehled vybraných oborových konferencí a akcí 2022

pátek 14. ledna 2022

-stk-