Alza testuje vydávání u Alzaboxů se zvukovými pokyny

středa, 12. ledna 2022, 15:15 Aktuality, Retail MediaGuru

Alza.cz zavádí pilotně u 17 z celkových více než 1800 Alzaboxů zvukové instrukce informující o počtu balíčků k vyzvednutí. U některých výdejních míst zvětšuje jejich kapacitu.

Zatím 17 AlzaBoxů je se zvukem a informuje o tom, kolik balíčků si má uživatel vyzvednout, zdroj: Alza.cz

Zatím 17 AlzaBoxů je se zvukem a informuje o tom, kolik balíčků si má uživatel vyzvednout, zdroj: Alza.cz

E-shop Alza.cz i letos pokračuje v rozšiřování své sítě samoobslužných výdejních míst AlzaBoxů a pilotně u 17 z nich zavádí zvukové instrukce informující o počtu balíčků k vyzvednutí. Spolu s vnitřním osvětlením schránek a otevřením pomocí aplikace to má být další krok k jednoduššímu vyzvednutí nákupu. Pokud se pilotní provoz osvědčí, e-shop zvukové pokyny rozšíří na všechny své boxy včetně těch na Slovensku a v Maďarsku.

„Při vyzvedávání objednávky z AlzaBoxu informujeme o počtu balíků, které je potřeba vyzvednout jak na displeji, tak v mobilní aplikaci. Přesto se může stát, že si zákazník této informace nevšimne a některý z balíčků v boxu zapomene. Proto jsme se rozhodli těmto situacím předcházet a pilotně jsme u některých AlzaBoxů spustili zvukové pokyny, které zákazníkům sdělí, do kolika balíčků a schránek je jejich zakázka rozdělená k vyzvednutí,“ říká Jan Moudřík, ředitel expanze a facility management Alza.cz.

Zvukové instrukce chce Alza nejprve otestovat v různých prostředích. Vybrané boxy se proto nacházejí jak na rušných místech v Praze, tak i v menších obcích, ale například i v klidném prostředí nemocnice. U každého boxu pak má e-shop možnost individuálně upravovat hlasitost, případně zvuk i vypnout. Hlasové instrukce navíc budou AlzaBoxy vydávat pouze mezi 6. a 22. hodinou, během nočního klidu budou vypnuté. Cílem pilotního provozu je minimalizováním počtu zapomenutých balíčků a ušetřit čas i méně pozorným zákazníkům.

Alza za poslední rok rozšířila svou síť výdejních boxů na aktuálních více než 1800. Ještě před Vánocemi začal e-shop kromě výstavby nových AlzaBoxů také zvětšovat kapacitu těch, které poskytují méně než 100 úložných schránek.

Alza hlásí zvýšení obratu o 30 % a plné sklady na Vánoce

středa 10. listopadu 2021

-zue-