Česká e-commerce loni meziročně rostla o 14 %

středa, 5. ledna 2022, 07:30 Retail, Internet & Mobil, Aktuality MediaGuru

Obrat e-commerce na českém trhu v loňském roce vzrostl o 14 % na celkových 223 miliard korun.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Podle dat nákupního rádce Heureka a Asociace pro elektronickou komerci (APEK) vzrostl meziroční obrat českých e-shopů ve srovnání s rokem 2020 o 14 % výše na celkových 223 miliard korun.

„Rok 2021 byl z pohledu meziročních srovnání naprosto výjimečný. Do prodejů opět významně vstupovala covidová situace a související opatření. Ta z pohledu online prodejů ovlivnila pozitivně především úvodní část roku. Průběžně jsme porovnávali předpandemické období s obdobím lockdownu a naopak. To hrálo samozřejmě důležitou roli a dopady protipandemických opatření z obou let 2020 i 2021 se na vyhodnocování projevovaly celoročně. Po předloňském skokovém růstu považujeme v každém případě dosažené výsledky české e-commerce za další velký úspěch. Poprvé se podařilo prolomit magickou hranici dvou set miliard korun obratů za prodané zboží a s meziročním růstem 14 % můžeme být spokojeni,“ hodnotí uplynulý rok výkonný ředitel APEK Jan Vetyška. 

„Většina e-shopů rostla v prvním kvartálu v desítkách procent, výjimkou nebyly ani růsty nad hranicí 100 %. Šlo především o prodejce elektra, knihkupectví nebo hobby markety, tedy prodejce, kteří se před covidem z větší části zaměřovaly na prodeje v kamenných prodejnách,“ vysvětluje Tomáš Braverman, CEO Heureka Group.

 Ve třetím kvartále však podle něj růst zpomalil jen na několik jednotek procent, a konec roku znamenal dokonce meziroční pokles. „Protože v předvánoční sezóně předchozího roku došlo k uzavření obchodů mezi koncem října a začátkem prosince, tak se drtivá většina vánočních nákupů roku 2020 odehrála na internetu. Oproti tomu tato vánoční sezóna byla jiná, po celou dobu byly otevřené kamenné prodejny, řada hitů Vánoc nebyla dostupná skladem (namátkou třeba PS5, iPhone 13 mini, atd.), rostla inflace a lidé očekávali zdražení energií. To hrálo v útratách lidí v onlinu významnou roli a ovlivnilo to i celkový meziroční vývoj e-commerce,“ dodává Braverman. 

Obrat české e-commerce v roce 2021 (v mld KČ)

2018

2019

2020

2021

135

155

195

223

17 %

15 %

26 %

14 %

Zdroj: Heureka & APEK

Proměnila se i úspěšnost jednotlivých kategorií. Například bílá elektronika meziročně na internetu mírně poklesla (-3 %), vysoko zůstal segment dům a zahrada (+20 %) nebo nábytek (+17 %). Tradičním tahounem bylo také jídlo.

Extrémně například rostly také zahradní skleníky, téměř o 75 %, oproti předchozím letům se ale vrchol jejich prodejů posunul z tradičního dubna na březen. Významný růst je patrný také u kotlů, dříve téměř výhradně offline kategorie rostla loni rovnoměrně, o 90 % oproti předchozímu roku. Nárůst zaznamenalo také vybavení na sport. „Boby a sáňky, běžky, skialpy, to vše je sortiment, který vyskočil o stovky procent. Lidé už vloni na internetu pořizovali veškeré vybavení na venkovní aktivity. E-shopy se tomuto trendu přizpůsobily, lidé i letos už automaticky zamířili na internet,“ přibližuje Tomáš Braverman a dodává: „A neplatí to jen pro zimní sporty, enormní zájem byl také o kola a elektrokola.“ Zajímavým skokanem onlinu je také investiční zlato.

Meziroční růst kategorií na internetu v roce 2021

Auto moto

17 %

Stavebnictví

22 %

Dětské zboží

11 %

Móda a oblečení

22 %

Elektronika

4 %

Filmy, knihy, hry

12 %

Jídlo a nápoje

28 %

Nábytek

17 %

Hobby

16 %

Dům a zahrada

20 %

Erotické zboží

30 %

Sport

11 %

Bílé zboží

-3 %

Zdroj: Heureka & APEK

Počet e-shopů během druhého „pandemického“ roku vzrostl o 3 %, celkem jich je na českém trhu 50 985. „Vedle nových e-shopů jich v roce 2021 mnoho také zaniklo. Jednalo se především o ty, které se chtěly svézt na vlně covidu a využít toho, že se do online prostoru přesunuli i méně zkušení zákazníci,“ říká Tomáš Braverman a doplňuje: „V první vlně (2020) jsme na Heurece zablokovali až stovky neprověřených e-shopů, v průběhu roku 2021 se jednalo maximálně o desítky.“

Na poli nejvyužívanějších platebních metod významné změny nenastaly. „Předminulý rok se vlivem krátkodobých opatření museli lidé naučit důvěřovat platbám kartou. U některých zákazníků nedůvěra ale přetrvala, a tak se podíl platebních metod vrátil na podobná čísla jako před pandemií. Dobírku tak, stejně jako platbu na výdejních místech využívá necelá třetina zákazníků, hned vzápětí na třetím místě je to platba kartou s 27 %,“ vysvětluje Tomáš Braverman. 

Podíl platebních metod v českých e-shopech v roce 2021

Dobírka

29 %

Platba kartou online

27 %

Platba bankovním převodem

8 %

Platební tlačítko

3 %

Paypal, splátky a jiné

4 %

Platba při převzetí

29 %

Zdroj: Heureka

Jednou z možných překážek následujícího roku bude podle šéfa Heureka Group nastávající krize v dodavatelsko-odběratelském řetězci. Část e-shopů bude vlivem růstu výdajů v online prostoru bojovat o přežití. „Na druhou stranu, e-shopy s unikátním sortimentem a ti, které krize dodavatelů nezasáhne, se budou naopak porozhlížet po tom, jak vyrazit do zahraničí. Po Slovensku a Maďarsku to budou další země střední a východní Evropy, jako jsou Rumunsko nebo Slovinsko,“ říká Tomáš Braverman. Nezastavitelným trendem je také rostoucí popularita marketplaců, která podle Bravermana výrazně vzroste, a to jak ze strany zákazníků, tak přizpůsobování prodejců. 

-stk-