ČOV získal práva na sdílení záběrů z olympiády v Pekingu na sítích

pátek, 28. ledna 2022, 11:25 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Český olympijský tým získal vysílací práva a bude v ZOH v Pekingu sdílet záběry s českými olympioniky ze závodišť na sociálních sítích.

Zdroj: Český olympijský tým

Zdroj: Český olympijský tým

Během únorových zimních her v Pekingu 2022 bude na sociálních sítích Českého olympijského týmu a v rámci projektu czechteam.tv možné sledovat také záběry přímo z olympijských sportovišť. Český olympijský tým totiž získal pro tyto hry vysílací práva od televizní společnosti Discovery. Historicky poprvé tak bude možné v prostředí sociálních sítí sdílet záběry s českými olympioniky přímo ze závodišť.

„Díky partnerům Českého olympijského týmu jsme zajistili finance a fanouškům tak budeme moci nabídnout vybrané olympijské záběry přímo ze sportovišť na czechteam.tv i sociálních sítích. Podobné kroky učinily i olympijské výbory Nizozemí a Velké Británie, které také mají vysílací práva od společnosti Discovery,“ uvedl Tomáš Houska, šéf digitální komunikace Českého olympijského týmu.

Vysílací práva na olympijské hry vlastní pro Evropu televizní společnost Discovery Channel, ta je také vysílá na kanálech Eurosportu či streamovací službě Eurosport Player a discovery+.

Českým divákům zprostředkovává olympijské hry tradičně již od roku 1956 Česká televize, která má vysílací práva až do her v Paříži 2024. Jediným rozhlasovým vysílatelem olympijských her na našem území je pak Český rozhlas.

„Česká televize a Český rozhlas jsou dlouhodobými partnery Českého olympijského týmu a z našich výzkumů víme, že jsou naprosto klíčoví pro prezentaci olympiády a českých sportovců. Na hry posílají největší zpravodajské týmy a sledují českou stopu napříč všemi sporty,“ upozornil Houska. „Současný stav vysílacích licencí jim ale neumožňuje pracovat s obsahem v digitálu tak, jak by si přáli i oni. Našli jsme možnost, jak doplnit jejich obsah a doručit lidem i v online prostředí krátké sestřihy a momenty her skrze naše komunikační kanály.“

-mav-