Lidl je partnerem veganské výzvy, zařadil veggie produkty

středa, 12. ledna 2022, 07:15 Aktuality, Retail MediaGuru

Lidl se stal partnerem veggie výzvy ProVeg International Veggie Challenge. Potrvá celý leden a už se do ní zapojilo několik tisíc účastníků.

Zdroj: Lidl

Zdroj: Lidl

Obchodní řetězec Lidl se stal partnerem veggie výzvy ProVeg International Veggie Challenge. Ta ukazuje přínosy rostlinné stravy. Výzva potrvá celý leden a už se do ní zapojilo několik tisíc účastníků, zdarma se mohou zaregistrovat na stránkách řetězce.  

Zájem o rostlinné produkty je stále větší a řetězec se proto snaží vycházet vstříc nejen složením nabídky v prodejnách, ale aktuálně také podporou veggie výzvy. 

Všichni zájemci zdarma dostanou tipy, recepty a další podporu, každý den se také dozví, kolik CO2, vody, půdy a zvířat ušetří tím, když se budou stravovat více rostlinně. Mohou si totiž zvolit, zda se budou celý měsíc stravovat vegansky, vegetariánsky, nebo zařadí dny bez masa.

Výběr přímo v prodejnách Lidlu představují výrobky klimaticky neutrální značky Vemondo. V nabídce jsou vegangurty, rostlinné nápoje, rostlinné pomazánky a saláty, veganské koláče, zmrzlina, tofu, hummus nebo například veganské mleté Next Level Hack. Produkty pod privátní značkou Vemondo jsou nabízeny napříč zeměmi, ve kterých Lidl působí. Vybrané výrobky navíc většinou nesou mezinárodní ochrannou známku V-label.

Lidl letos otevřel 26 nových prodejen, nejvíce z řetězců

úterý 21. prosince 2021

-zue-