Marketing Samsungu pro ČR a Slovensko vede Martin Marek

pátek, 7. ledna 2022, 14:30 Aktuality, Marketing, Lidé MediaGuru

Samsung vytvořil novou strategickou pozici Head of Marketing pro Česko a Slovensko, zastává ji Martin Marek.

Martin Marek, zdroj: Samsung Electronics Czech and Slovak

Martin Marek, zdroj: Samsung Electronics Czech and Slovak

Společnost Samsung Electronics Czech and Slovak vytvořila novou strategickou pozici Head of Marketing. Od prosince loňského roku ji zastává Martin Marek, pod něhož nově spadá nejen brand marketing a PR, ale i řízení značkových prodejen a ambasadorů v místě prodeje na obou trzích. Ze své pozice bude Marek reportovat přímo prezidentovi společnosti Ki Young Younovi.

„Mým posláním je naslouchat trhu a pokračovat v dlouhodobém budování vztahu mezi značkou Samsung a spotřebiteli. Vztahu, který bude ještě nabitější pozitivními emocemi a odvahou zkoušet nové věci a který bude odpovídat tomu, co dnešní spotřebitelé od značek očekávají – a to jak v online mediích, tak i třeba v prostředí kamenné prodejny,“ říká Martin Marek. 

Martin Marek má více než dvacetiletou zkušenost v budovaní značek a komunikačních strategií na marketingových pozicích. Významnou část svého profesního života působil ve společnosti Philip Morris International, kde začínal v roce 1999 nejprve jako manažer značek L&M a Marlboro, poté jako trade marketing manažer nebo marketing services manager. Následně vedl jako ředitel marketingu aktivity společnosti v Srbsku a Černé Hoře a později v Maroku, Tunisku a Mauretánii. Po návratu do Prahy zastával v letech 2013 až 2015 pozici marketingový ředitel ve společnosti Ritchy Group a v letech 2016 až 2019 Head of Branding ve společnosti Makro, respektive Metro Cash & Carry pro Česko a Slovensko. Naposledy pomáhal společnosti Imperial Brands budovat značkovou kategorii „produktů nové generace“ pro český a slovenský trh. 

-stk-