Martin Peška založil novou agenturu Pickerly

čtvrtek, 27. ledna 2022, 08:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Martin Peška, který předchozích osm let strávil v digitální agentuře Marketup, založil novou agenturu Pickerly.

Martin Peška, zdroj: Pickerly

Martin Peška, zdroj: Pickerly

Martin Peška založil novou agenturu Pickerly. Nabízí strategické využití dat, kreativní služby, nákup médií i tréninky inhouse týmů. Odlišit ji má využívání principů behaviorální vědy.

Peška strávil předchozích téměř osm let v digitální agentuře Marketup, odkud odešel z role Head of Project Management & Digital Strategy v září loňského roku.

Mezi klienty nově vzniklé agentury patří například obchodní řetězec Billa, pro který od nového roku zastřešuje digitální marketing. Dále zabezpečuje nákup médií od televizní reklamy po online pro značku Franz Josef Kaiser. Tým Pickerly navázal spolupráci také s benešovským pivovarem Ferdinand v oblasti grafického designu či výrobcem skleněných produktů Barevná skla v rovině strategického poradenství. Pro e-shop s cyklistickým oblečením Holokolo zajišťuje výkonnostní kampaně na osmi evropských trzích.

„Většina lidí by nechtěla být operovaná chirurgem, který nemá atestaci, ani by nenasedla do auta s člověkem, který nemá řidičský průkaz. Ale spoustu firem svěřuje své marketingové investice do rukou agentur bez znalosti behaviorální vědy,” uvedl Peška.

Zakladatel agentury má okolo sebe síť více než stovky spolupracovníků. Díky nim a uzavřeným strategickým partnerstvím chce nabídnout klientům fullservice.

Pickerly není první firmou Martina Pešky. Přes 10 let je spolumajitelem vydavatelství CzechNetMedia, které provozuje internetové magazíny, například StudentMag.cz, OBěhání.cz, či tituly pro ženy jako WomanOnly.cz, MotherClub.cz, JenProTěhotné.cz či Předškolnívěk.cz.

-mav-