Skylink investuje do vlastní tvorby, v únoru uvede nový seriál

pátek, 14. ledna 2022, 07:15 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Prvním projektem, na kterém se Skylink koprodukčně podílel s producentem Canal+ Polska, je romantický seriál Planeta Single: Osm příběhů.

Zdroj: Skylink

Zdroj: Skylink

Skylink se od loňského roku také začíná aktivně podílet na vývoji a výrobě vlastní tvorby. Divákům chce nabídnout i originální produkci a koprodukční projekty vznikající pod hlavičkou skupiny Canal+ Group. Využít tak chce produkce společností StudioCanal a Canal+.

„Díky vstupu do skupiny Canal+ Group jsme získali přístup k exkluzivnímu prémiovému obsahu od produkčních společností StudioCanal, Canal+ nebo Kino Świat. Dalším naším logickým krokem je se na produkci také přímo podílet a nabídnout tak našim divákům mimo akvizice i originální produkci a koprodukční projekty vznikající pod hlavičkou skupiny Canal+ Group,“ uvedl Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group, která je vlastníkem Skylinku a od roku 2019 součástí skupiny Canal+ Group.

Prvním projektem, na kterém se Skylink koprodukčně podílel s producentem Canal+ Polska, je romantický seriál Planeta Single: Osm příběhů. Díl s názvem Poslouchej, lásko se natáčel v Praze a v hlavních rolích se představí Zdeněk Piškula, Zofia Wichłacz, Tomáš Hanák, Miloslav Pecháček nebo blogerka Do Thu Trang. Seriál Planeta Single vychází z motivů celovečerních romantických komedií. Seriál bude mít premiéru 7. února 2022 na programu Skylink 7

„Jedná se o pilotní koprodukční projekt společností Canal+ Polska a M7 Group. Velmi mě těší, že jsme tímto odstartovali spolupráci s našimi polskými kolegy, na které můžeme do budoucna stavět,“ sdělil Ladislav Řeháček, country manager společnosti M7 Group pro Českou republiku a Slovensko. 

Skylink v loňském roce představil novou programovou strukturu televizní stanice Skylink 7. Významný podíl zde mají představovat právě tituly z produkce společností StudioCanal a Canal+, ale vysílá i další pořady, především evropského původu. Z velké míry jde o premiérové uvedení seriálů, filmů a dokumentů. K těm nejsledovanějším za uplynulý rok patří dánský krimiseriál Rukojmí ve tmě a Policie Paříž 1900 – nejdražší seriál z produkce Canal+.

-mav-