TOP ženy Česka: Titul TOP podnikatelka má Simona Kijonková

pátek, 21. ledna 2022, 10:40 Aktuality, Lidé MediaGuru

TOP ženami Česka roku 2021 se staly Simona Kijonková, Kateřina Jirásková a Katarína Vlčková.

Simona Kijonková. zdroj: Zásilkovna

Simona Kijonková. zdroj: Zásilkovna

Titul TOP podnikatelka v sedmnáctém ročníku ankety TOP ženy Česka podnikatelka získala zakladatelka a spolumajitelka společnosti Zásilkovna Simona Kijonková. TOP manažerkou se stala finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková a v kategorii TOP žena veřejné sféry u porotců zvítězila spoluzakladatelka Nadace rodiny Vlčkových Katarína Vlčková.

Cílem projektu TOP ženy Česka je zviditelnit úspěšné ženy ze soukromé i veřejné sféry. Příběhy úspěšných žen mají inspirovat jejich následovnice a také upozorňovat na témata, jako jsou rovné pracovní příležitosti a působení žen na postech s rozhodovacími pravomocemi.

„I naše anketa byla pochopitelně ovlivněna pandemií koronaviru. V dobrém nám pomohla určit vítězku mezi podnikatelkami, protože Zásilkovna Simony Kijonkové patří mezi vítěze nové situace a také symboly nové české ekonomiky. Zároveň jsme museli často dávat přednost online jednání nejen s porotci, ale také s oceněnými,“ uvedl šéfredaktor Hospodářských novin Jaroslav Mašek.

Stejně jako v předchozích ročnících pracovala i letos na finálním žebříčku odborná porota složená z osobností byznysu, akademické sféry i veřejného života, mezi nimi například bývalá řídicí partnerka společnosti EY v Česku a pro střední a jihovýchodní Evropu Magdalena Souček, řídicí partner společnosti Havel & Partners Jaroslav Havel, generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy České republiky Dagmar Kuchtová či bývalá ministryně životního prostředí a předsedkyně Technologické agentury ČR a v současné době konzultantka Rut Bízková.

Podrobnější představení výsledků 16. ročníku ankety TOP ženy Česka najdete v příloze Hospodářských novin a na webu HN.cz.

TOP ženy Česka 2021 

Manažerka

  1. Kateřina Jirásková – finanční ředitelka skupiny PPF
  2. Katarína Kohlmayer – finanční ředitelka skupiny KKCG
  3. Daniela Pešková – členka představenstva České spořitelny

Podnikatelka

  1. Simona Kijonková – zakladatelka a spolumajitelka společnosti Zásilkovna
  2. Petra Kutnarová – spolumajitelka skupiny DEK
  3. Radka Prokopová – spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Alca plast

Veřejná sféra

  1. Katarína Vlčková – lékařka specializující se na paliativní péči a spoluzakladatelka Nadace rodiny Vlčkových
  2. Eva Zažímalová – předsedkyně Akademie věd ČR
  3. Danuše Nerudová – rektorka Mendelovy univerzity v Brně

-mav-