Twitter koupil podíl v Aleph Group, majiteli Httpool

středa, 19. ledna 2022, 15:55 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Twitter koupil menšinový podíl v Aleph Group, majiteli Httpool. Cílem je poskytnout vzdělání v digitální inzerci, kurzy a certifikace expertům v digitálním marketingu.

Zdroj: Twitter

Zdroj: Twitter

Twitter se stal první společností ze Silicon Valley, která koupila menšinový podíl v Aleph Group, globální společnosti spojující IMS, Wise.Blue, AdDynamo a v České republice působící Httpool. Cílem skupiny je poskytnout vzdělání v digitální inzerci, kurzy a certifikace více než 50 tisícům profesionálům v 90 zemích po celém světě a vytvářet do budoucna nové pracovní pozice na dalších trzích. 

Uvedené společnosti jsou partnery Twitteru v 74 zemích, kde nemá tato platforma své oficiální zastoupení. Aleph pomáhá Twitteru monetizovat jeho uživatelskou základnu primárně na nově vznikajících trzích, poskytuje lokální obchodní týmy i podporu inzerentům, kteří díky němu maximalizují své investice do kampaní na Twitteru.

„Investice Twitteru do Aleph Group a jeho podíl ve společnosti vnímáme jako jasné znamení podpory našich aktivit v oblasti rovného vzdělávání nové generace digitálních profesionálů po celém světě,“ okomentoval vstup Twitteru do Alephu Gastón Taratuta, zakladatel a CEO Aleph Group

„S Twitterem spolupracujeme exkluzivně i na českém trhu a mám radost, že toto partnerství Twitter stvrdil právě tímto způsobem. Kontinuálně vzděláváme agentury i koncové inzerenty na poli digitálního marketingu, aby co nejlépe využili potenciál platforem a podpora takové iniciativy ze strany samotného Twitteru je pro nás skvělou zpětnou vazbou,“ dodal Ondřej Pavelek, ředitel Httpool pro Českou republiku a Slovensko.

Investcí do Aleph Group Twitter zaštítil závazek skupiny poskytnout digitální vzdělávání expertům ve více než 90 zemích světa na 5 kontinentech. Učiní tak prostřednictvím nové technologické platformy, která umožní profesionálům všech věkových kategorií získat lokální certifikaci.

-mav-