Automobilist otevírá první kamenný obchod v Česku

pondělí, 14. února 2022, 07:20 Aktuality, Retail MediaGuru

Automobolist otevřel v pražském obchodním centru Palladium svou první kamennou prodejnu na českém trhu.

Pro svou první prodejnu na českém trhu si Automobilist vybral pražské obchodní centrum Palladium, zdroj: Automobilist.

Pro svou první prodejnu na českém trhu si Automobilist vybral pražské obchodní centrum Palladium, zdroj: Automobilist.

Start-up Automobilist, jenž se zaměřuje na umělecká díla oživující klíčové okamžiky z historie i současnosti motorsportu, otevřel v obchodním centru   Palladium Praha svůj první kamenný obchod na českém trhu. 

V prodejně, jež byla slavnostně otevřena 11. února, si mohou návštěvníci prohlédnout tištěné produkty, které vznikají ve spolupráci se světovými automotive značkami, a mimo jiné i fine art print zachycující vítězství pilota F1 Ayrtona Senny z Velké ceny Portugalska v roce 1985 v Estorilu.

„Naše produkty distribuujeme do téměř 80 zemí světa z centrály v pražských Holešovicích. Proto nám přišlo logické, abychom se dostali blíže i k českým zákazníkům díky kamennému obchodu, který bude na dobře dostupném místě v centru hlavního města. Na návštěvníky čeká ochutnávka našich děl a možnost proniknout do unikátního technologie, díky níž díla vznikají,“ říká Pavel Turek, CEO Automobilist.

Automobilist začal provozovat svůj vůbec první kamenný obchod loni v mnichovském areálu Motorworld. V plánu je expanze i do dalších zemí, klíčovými trhy jsou pro společnost zejména Velká Británie a USA.

Společnost Automobilist vytváří umělecká díla, která zachycují významné okamžiky z historie i současnosti motoristického sportu. Díla jsou dostupná jak v tištěné verzi, tak jako tzv. NFT, tedy sběratelské tokeny obchodovatelné kryptoměnami. Vizí je v blízké budoucnosti poskytnout globální komunitě „unikátní zážitky ze světa motorsportu, online her nebo digitálně-fyzické zážitky, které zprostředkuje systém Web3“.

Většina děl vzniká díky oficiálním partnerstvím, třeba s Formulí 1, MS v rallye (WRC), ACO 24H Le Mans a s automobilovými značkami, k nimž patří Mercedes-Benz, Aston Martin, McLaren nebo Maserati. V roce 2021 společnost prodala 31 000 digitálních a fyzických produktů na 75 trzích světa. 

-stk-