Birell v kampani představuje vylepšenou recepturu

neděle, 27. února 2022, 08:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

S novou kampaní Birell navazuje na loňskou komunikaci, jež pracovala s tématem nevyžádaných komentářů.

Klíčový vizuál k nové kampani značky Birell, zdroj: Birell / Plzeňský Prazdroj

Klíčový vizuál k nové kampani značky Birell, zdroj: Birell / Plzeňský Prazdroj

Třicet let od uvaření první várky uvádí Birell na trh nové světlé nealko pivo s vylepšenou recepturou. Podpoří ho reklamní kampaň, jež navazuje na loňskou kreativu.

„Lidé dnes více než dříve dávají přednost chuťově plným zajímavým pivům. Chtějí si pivo vychutnat, bez ohledu na stupňovitost nebo obsah alkoholu očekávají, že se stane příjemnou součástí posezení s přáteli. Jako lídr trhu nealko piv chceme být vždy o krok napřed. Proto jsme se rozhodli v tomto duchu vylepšit i naše nealkoholické pivo. Jsme přesvědčeni, že pivo, které jsme uvařili, překvapí svou plnější chutí a bohatším aroma i ty největší pivní fajnšmekry,“ vysvětluje Roman Trzaskalik, marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje.

Kampaň kreativně navazuje na koncept z loňského roku, kdy značka bojovala proti zastaralým předsudkům, které se k nealko pivům často vážou. „Téma nevyžádaných komentářů okolí se spotřebiteli rezonovalo a vylepšená receptura nám dala do ruky další náboje pro to se jich nadobro zbavit. A tak jsme do hlavní role obsadili skutečnou autoritu na pivní chuť – světem protřelého dědu,“ popisuje Dragan Vekić, kreativní lídr agentury VCCP, jež je autorem kreativy. 

Kampaň poběží v televizi, outdooru, kde budou využity i nestandardní formáty, a na internetu. Produkci televizního spotu zajistila společnost Boogie films, režie se ujala Alice Nellis, vizuály nafotila Alžběta Jungrová. O digitální část kampaně se postarala agentura Triad. Mediální plánování a nákup má na starosti Starcom, PR aktivity Bison & Rose.

-stk-