České nádobí Fabini zdvojnásobilo obrat, plánuje expanzi i showroom

středa, 9. února 2022, 10:00 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

Nádobí značky Fabini zaznamenalo loni obrat téměř 19 mil. Kč. Plánuje expanzi do Itálie a nevylučuje otevření vlastního showroomu v Praze.

Jan Fabini založil značku 2019, zdroj: Fabini.

Jan Fabini založil značku 2019, zdroj: Fabini.

Českému nádobí Fabini se podařilo v loňském roce zdvojnásobit roční obrat na 18,8 mil. Kč a prodalo se jej 12 tisíc kusů, zákazníků bylo téměř 5 tisíc. Podle zakladatele značky, Jana Fabiniho, za úspěchem stojí zaměření se na kvalitní produkty, vracející se zákazníci – u některých produktů tvořily opakované nákupy až 30 %, průměrně to bylo 16 %, a kontinuální rozšiřování sortimentu. Letos se firma chystá expandovat do Itálie, kde zároveň probíhá výroba většiny nádobí a nevylučuje ani otevření vlastního showroomu v Praze.

Minulý rok došlo k výrazným změnám i v týmu Fabini. Brand manažerkou se stala Alžběta Zýková, která dříve působila ve firmách s marketingovým i gastronomickým zaměřením, kreativním ředitelem se stal Huy Pham, který jako produktový designér spolupracoval například s Jin Kuramoto Studio v Tokiu, a pozici finanční ředitelky obsadila Radka Vaculíková se zkušenostmi z nadnárodních korporací i českého e-commerce. Od února nastoupil nový CMO Peter Babjak. 

Značku založil Jan Fabini v roce 2019. Jeho cílem je nabízet kvalitní nádobí za dostupnou cenu, proto zvolil cestu D2C, přímého prodeje. Produkty se od roku 2020 vyrábí v Česku, Francii a Itálii. Za firmou stojí investoři Jana Florentýna Zatloukalová s 6% podílem, Jiří Hlavenka s 30% podílem, Martin Rozhoň s 5% a Pavel Mezihorák s 13% podílem. Zbylých 46 % vlastní Jan Fabini.

-zue-