Omnicom spouští Transact, konzultační divizi pro e-commerce

čtvrtek, 24. února 2022, 07:30 Lidé MediaGuru

Do čela nové e-commerce divize Omnicom Media Group nastoupil Dušan Murčo, novou tváří ve skupině je také Avetis Švamberk. Oba budou reportovat přímo managementu Omnicom Media Group.

Avetis Švamberk (vlevo) a Dušan Murčo, zdroj: MediaGuru.cz

Avetis Švamberk (vlevo) a Dušan Murčo, zdroj: MediaGuru.cz

Skupina Omnicom Media Group reaguje na rostoucí podíl e-commerce a na českém trhu spouští svou globální konzultantskou značku Transact, která se zaměřuje především na poradenství a produkční práce v e-commerce. V rámci skupiny jde o zcela novou entitu, která má pomoct klientům mediálních agentur skupiny (OMD, PHD) implementovat e-commerce řešení. Propojuje tak v sobě strategické poradenství, expertizu a odbornost z oblastí eRetailu a přímého prodeje (D2C). 

Do čela divize Transact byl jmenován Dušan Murčo, který se na e-commerce trhu pohybuje přes 12 let. Je výrazně spjat se slovenským knižním online obchodem Martinus, kde v roce 2010 začínal jako projektový manažer a později zaujal post digitálního marketingového manažera. Po dvou letech byl jmenován do čela tuzemské pobočky Martinus.cz na pozici country managera. Z té firmu řídil sedm a půl roku, poskládal celý tým, podílel se na marketingové a obchodní strategii a za jeho vedení se obrat knihkupectví několik let po sobě pravidelně navyšoval o 50 %. Murčo si po odchodu z knihkupectví Martinus na konci roku 2018 na chvíli odskočil z e-commerce, podílel se na obchodním rozvoji značky nutričně vyvážených potravin Mana, pak vedl product marketing ve slovenském Slido. Naposledy byl country managerem GymBeam, jedné z nejrychleji rostoucích e-commerce značek v CEE regionu, kde zodpovídal za obchodní výsledky na jejich největších trzích, v Česku a na Slovensku a řídil také přípravu retail pobočky v Praze. 

 „Těším se na výzvu, kde můžu zúročit své zkušenosti z e-commerce. V kombinaci se službami celé Omnicom Media Group chceme postavit portfolio služeb, které přinesou klientům hodnotu a pomůžeme jim tak odstartovat nebo vylepšit jejich e-shopovou cestu,“ říká ke své nové roli Dušan Murčo.   

Na pozici senior manager e-commerce pak v divizi Transact působí Avetis Švamberk, který do Omnicom Media Group přišel v loňském prosinci. Má více než pětileté zkušenosti s prací pro společnost Amazon. Zde začínal jako data analyst, následně team leader a postupně se vypracoval na manažerské pozice spojené se zodpovědností za skladové oblasti a plánování údržby. Následně přešel do společnosti Dematic Services GmbH se sídlem v Německu, kde byl klíčovým accountem pro Amazon v EU v oblasti zákaznické péče.

„Ve své profesní praxi jsem nasbíral řadu zkušeností v logistických centrech, které teď můžeme využít k tomu, abychom klientům pomohli rozvíjet jejich logistiku. V německém Dematicu jsem se staral o Amazon, což je asi jeden z nejnáročnějších klientů vůbec. Zabýval jsem se nejen logistikou, ale i cenotvorbu, správou e-shopů a dalšími dílčími záležitostmi, které jsou spojené s e-commerce. Díky tomu jsem ještě více pronikl do světa zákaznické péče a rád bych nabyté zkušenosti využil pro naše klienty,“ říká ke svému nástupu Avetis Švamberk.

Služby nové divize Transact jsou určeny nejen pro klienty skupiny Omnicom Media Group a jejich značky, které se v e-commerce už pohybují, ale také pro ty, které plánují v tomto odvětví svůj byznys rozvíjet. Nová divize chce také klientům pomoct v otázkách zákaznické péče a s rozvojem zákaznické zkušenosti. Využít chce přitom znalostí, které už v rámci globální sítě nasbírala na evropském a americkém trhu a bude je chtít aplikovat i v Česku. Spolupracuje také se stovkami akreditovaných specialistů Amazonu a může tyto specialisty propojovat napříč různými světovými trhy. Tuzemská pobočka Omnicom Media Group si tak zřízením divize Transact vytváří nový prostor pro strategickou a byznysovou podporu svých klientů.   

-mav-

Pozn.: Provozovatelem serveru MediaGuru.cz je mediální agentura PHD, která je součástí Omnicom Media Group