Penny obsazuje do výroční kampaně Michala Davida

pátek, 25. února 2022, 20:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

U příležitosti 25. výročí vstupu na český trh spouští Penny reklamní kampaň s Michalem Davidem a jeho hity.

V kampani ztvárnil Michal David několik rolí a přezpíval svůj slavný hit Nonstop, zdroj: Penny.

V kampani ztvárnil Michal David několik rolí a přezpíval svůj slavný hit Nonstop, zdroj: Penny.

Své čtvrtletí na českém trhu si obchodní řetězec Penny připomíná reklamní kampaní, do níž obsadil Michala Davida a jeho hity, jako je Nonstop, To se oslaví, Pár přátel stačí mít, Nenapovídej, Céčka a další. Součástí je i nová píseň s názvem Kompot. Kampaň zahájila 24. února na sociálních sítích, od 1. března poběží i v televizi na všech televizních kanálech. K vidění bude dále také v tisku, kině, na internetu a v místě prodeje. 

„V Penny se snažíme dělat věci neotřele, originálně, a zároveň oslovovat co nejširší veřejnost. Už v loňském roce se doslova fenoménem stalo pravidelné kroužkování s paní Bohdalovou. Proto i komunikační kampaň k tak významné události, jakou je pětadvacáté výročí, jsme pojali tak, aby byla vtipná, měla virální potenciál a dokázala vyvolat zájem,“ popisuje Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu Penny. 

Michal David se ujal role pokladního, který se snaží zachránit situaci, kdy si zákaznice až u pokladny vzpomene, že zapomněla koupit kompot. Z běžné scény se stává show a do rytmu jeho slavného hitu Nonstop s novým textem se postupně zapojí celý obchod. 

Samotnou kampaň tvoří základní 40sekundová verze reklamního spotu s ústřední melodií písně Kompot. Tu pak doplňuje dalších devět hudebních minipříběhů.

Natáčení spotů kampaně probíhalo v polovině února na prodejně v Horních Počernicích. „Točilo se během dvou nocí vždy od sedmi večer do sedmi do rána, protože jsme potřebovali zavřenou prodejnu. Musím říct, že ta parta byla úžasná, i když nad ránem už to bylo náročné pro všechny. Nejsem herec, jsem muzikant, takže pro mě to byla nová zkušenost proměňovat se během pár minut ze zpěváka na ochranku nebo pejskaře. A myslím, že jako zákazníka s knírem, mě málokdo pozná…,“ dodává Michal David. 

Pod kampaní je podepsána agentura Wilhelm Kinga. Produkci zajistila společnost AD Kolektiv. Režie se ujal Daniel Růžička. O mediální plánování a nákup má na starosti PHD. O PR se stará CCL.

Penny vstoupilo na český trh v roce 1997, kdy otevřelo svoji první prodejnu v Plzni na ulici Gerská. Nyní provozuje na trhu 400 prodejen. 

-stk-