Televize Seznam má nové studio, zařadí dva moderátory

pondělí, 14. února 2022, 07:10 TV MediaGuru

Televize Seznam bude od 14. února vysílat večerní zpravodajství z nového studia. Zpravodajství získává se spuštěním nového studia i novou grafickou a hudební výbavu.

Moderátoři Televize Seznam v novém zpravodajském studiu, zdroj: Seznam.cz

Moderátoři Televize Seznam v novém zpravodajském studiu, zdroj: Seznam.cz

Televizní zpravodajství Seznam.cz začne od 14. února pro svou hlavní zpravodajskou relaci Večerní zprávy využívat nové studio. Architektem a scénografem nového studia je Jaroslav Holota. Studio bylo vybudováno nově v kancelářském prostoru v sídle Seznamu na pražském Smíchově. Jako nejtěžší krok označil ředitel Televize Seznam Ivan Mikula záměr, aby nové studio vytvářelo pocit prostorovosti. Studio opustilo červeno-bílou barevnost, což jsou korporátní barvy Seznamu, a nově využívá odstínů modré a oranžové barvy. 

„Nezávislé a kvalitní zpravodajství je pro nás prioritou, proto jsme se rozhodli k tak výrazné změně," řekl v pátek novinářům Ivan Mikula. Změny se tak dotknou nejen studia, grafiky, ale nová je i hudební výbava a úvodní znělka. Za její výrobou stojí interní tým Televize Seznam. Autorem znělky zpráv Televize Seznam je studio Soundsgate, skladatel Matúš Luhový.

Novinkou je také zařazení dvou moderátorů, kteří budou ve všedních dnech relací provázet. O víkendu to pak bude moderátor jeden. Celkem se na moderaci vystřídá šest moderátorů. K moderaci občas usedne i Pavel Cyprich, šéfredaktor TV zpravodajství.

Večerní zprávy se vysílají každý den od 18:25 hodin, stopáž pořadu je 25 minut a nebude se zatím měnit. Seznam ale plánuje televizní zpravodajství více propojovat s domovskou stránkou Seznam.cz a do feedu na home page chce častěji televizní zpravodajství zařazovat. Kontinuální webové zpravodajství ale zatím nechystá.  

Nová je také grafická výbava Večerních Zpráv. „Grafickou výbavu Večerních zpráv jsme pojali, tak, aby korespondovala se studiem a co nejlépe využila jeho nových zobrazovacích možností. Každá zpráva bude nyní vizuálně jedinečná a vytvoří na obrazovce individuální atmosféru,“ sdělil Petr Černý, TV Art Director Seznam.cz.. Dodal, že základní barevnost celé zpravodajské relace je koncipována do podvečerních barev s výraznější a přehlednější typografií.

Jednou ze zásadních vlastností dispozice studia Televize Seznam má být jeho vizuální flexibilita při jednotlivých relacích. Tomu má dopomoci velký LED horizont v pozadí studia, který umožňuje zobrazovat libovolný statický či video motiv korespondující s danou relací. „Obvodové digitální LED pásky upevněné na dekoraci studia zase umožňují světelné sladění s barvou pozadí, navíc v rámci vysílání je využito synchronizace obrazu a zvuku pomocí softwaru LED Strip Studio,“ popsal Michal Pokľuda, CEO Showtacle zabývající návrhem a instalací efektového osvětlení televizních studií.

Relace Večerní zprávy zahajuje své vysílání v 18:25, podle Ivana Mikuly je cílem být časově první vysílanou zpravodajskou večerní relací na tuzemském trhu s nabídkou nezávislého a rychlého zpravodajství. „Prioritou jsou letos Večerní zprávy, abychom je udělali co nejlépe dokážeme, a propojili je s domovskou stránkou Seznamu," popsal Mikula. Večerní zprávy připravuje oddělený tým TV redaktorů Seznam.cz, společně s technickými profesemi a kameramany čítá jejich redakce cca 40 lidí.

Podíl zpravodajské televizní relace Večerní zprávy na sledovanosti se loni pohyboval na úrovni 1 % (15+), v letošním roce by si televize představovala jeho zvýšení a postupný růst. Průměrný podíl Televize Seznam loni dosáhl 0,7 %, k nejsledovanějším pořadům se zařadily vánoční pohádky a seriál Lajna.

 -mav-

Aktualizováno v pondělí 14.2. 2022 v 7:00 o údaje o sledovanosti Televize Seznam