Transparency International: Osvětová videa viděly statisíce uživatelů

pátek, 25. února 2022, 14:10 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Videa z osvětové minisérie „Korupční imunologie" zatím vidělo na 320 tisíc uživatelů sociálních sítí.

Zdroj: repro Transparency International

Zdroj: repro Transparency International

Minisérie Transparency International ČR (TI) s názvem „Korupční imunologie“, která běžela na Facebooku a Instagramu TI od poloviny prosince 2021 do konce ledna 2022, měla jen na Facebooku dosah přes 700 tisíc uživatelů kumulativně. Samotná videa pak zatím vidělo na 320 tisíc uživatelů sociálních sítí. Minisérie „Korupční imunologie“, která rozkrývá pět klíčových témat: korupci, střet zájmů, whistleblowing, lobbing a daňové ráje. Ke každé oblasti vznikla trojice výstupů.

Součástí osvětové kampaně byly také offline workshopy pro 9 vybraných středních škol, kde jsme během 16 přednášek hovořili s více než 340 studenty.

„V Česku je stále korupce převážně vnímána ze strany široké veřejnosti jako problém obálek s penězi. Tato metoda samozřejmě nevymizela, ale stojí spíše na okraji a stala se jakýmsi klišé. V naší zemi se posledních několik let potýkáme s daleko sofistikovanějšími a závažnějšími formami korupce. Privatizace veřejného zájmu, střety zájmů či zneužívání daňových rájů hrají nyní prim,” vysvětlil David Kotora, vedoucí komunikace TI.

„Proto jsme v Transparency připravili Korupční imunologii, abychom veřejnost na sociálních sítích seznámili s dnešními symptomy korupce, upozornili na aktuální trendy a posílili tak její odolnost,” dodává.

Zdroj: TI

Na realizaci Korupční imunologie se kromě TI podíleli Bohumila a Petr Machovcovi, kteří se postarali o kreativu a scénář. Kamery se u úvodních scének zhostil Adam Rut. Zvuk a produkce byly v režii Zdeňka a Agáty Charvátových. Infografiku, design a postprodukci měli v rukou Barbora Klimszová z ateliéru Klimsz a Petr Machovec.

O kameru a zvuk v rámci sekvencí s experty se postarali Pavel Klůs a Jan Volejníček z Karlín On Air, kde se také natáčely epizody podcastu Stošestka. Podcastem pak provází moderátorka Martina Foldynová, jejíž hlas můžete slyšet také ve videích.

Korupční imunologie vznikla díky finanční podpoře Ministerstva spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu Prevence korupčního jednání II a díky grantu od Velvyslanectví USA v Praze.

-mav-