Tým kreativců Ogilvy řídí Halaxa, vrací se Kabelková

středa, 2. února 2022, 13:30 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Agentura Ogilvy oznámila změny na klíčových pozicích v kreativě a strategii. Řízení kreativního týmu se ujal Martin Halaxa.

Martin Halaxa, zdroj: Ogilvy

Martin Halaxa, zdroj: Ogilvy

Martin Halaxa řídí od letošního ledna v Ogilvy tým kreativců, který připravuje nadlinkovou komunikaci, integrované kampaně a veškerá in-store sdělení značky Tesco v regionu Česká republika, Slovensko a Maďarsko. V reklamě začínal jako copywriter a idea maker, později byl kreativním ředitelem v agenturách Peppermint či Havas. Je podepsaný pod kampaněmi pro Škoda Auto v rámci sponzorství České filharmonie nebo kampaněmi Vodafone (např. Losos na prázdninách) – nejen za ně získal kreativní ocenění, např. Louskáčky, Zlatá pecka či Golden Drum. V minulosti také pracoval na televizních spotech pro Tesco.

Novou zodpovědnost v rámci kreativního oddělení Ogilvy má i Jan Fryč. Dosud zastával post Head of Social Content & Strategy, v rámci nové role Creative Lead bude spolupracovat s kreativními šéfy jednotlivých týmů napříč agenturou. Zaměří se zejména na kampaně a projekty s potenciálem pro kreativní soutěže.

Jan Fryč, zdroj: Ogilvy

Jan Fryč, zdroj: Ogilvy

Zuzana Kabelková nastoupila do Ogilvy v únoru a z pozice Strategy Director bude pracovat především na nastavování brandové komunikace a komplexních integrovaných kampaní pro Tesco a Raiffeisenbank. Zapojí se i do spolupráce s consultingovým týmem, kde využije zkušenosti z Německa a Skandinávie a zaměří se na identifikování strategických příležitostí pro značky v oblasti udržitelného rozvoje. Do Česka se vrátila po pěti letech. Prošla agenturami Ogilvy a Publicis Groupe, působila ve veřejné diplomacii jako ředitelka Českého centra ve Stockholmu. Do české pobočky Ogilvy se vrací z dosavadní pozice Head of Strategy v německé agentuře Wynken, Blynken & Nod.

Zuzana Kabelková, zdroj: Ogilvy

Zuzana Kabelková, zdroj: Ogilvy

Oddělení strategie od ledna zastřešuje společně s divizí Ogilvy Consulting Jiří Jón jako Head of Strategy & Consulting.

Jiří Jón, zdroj: Ogilvy

Jiří Jón, zdroj: Ogilvy

-mav-