VUT Brno ukazuje v náborové kampani povolání budoucnosti

čtvrtek, 24. února 2022, 12:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

Nová kampaň Vysokého učení technického v Brně  (VUT), zaměřená na nábor uchazečů o studium, ukazuje, že brněnská technika připraví studenty do života tak, aby se dokázali adaptovat na jakékoliv změny, které je potkají.

Zdroj: VUT

Zdroj: VUT

Nová kampaň Vysokého učení technického v Brně  (VUT), zaměřená na nábor uchazečů o studium, ukazuje, že brněnská technika připraví studenty do života tak, aby se dokázali adaptovat na jakékoliv změny, které je potkají.

Kampaň provází slogan  „VUT výhodou“. Kampaňové video ukazuje hlavní hrdinku projíždějící na internetu nabídky práce, čas ale poskočí až do roku 2042 a mezi inzeráty se náhle objevují pozice jako manažer dronů nebo datový detektiv. V roli mladé uchazečky o práci se představuje herečka Kateřina Bejčková, která hostuje v Národním divadle.

Zdroj: VUT

Autoři kampaně vycházeli mimo jiné z průzkumů, které si VUT nechává průběžně zpracovávat. Z aktuálních výsledků vychází, že 94 % uchazečů hlásících se do bakalářských programů na VUT si myslí, že se v příštích 10 letech dočkáme výrazné proměny trhu práce. 42 % si dokonce myslí, že většina profesí, které budou za 10 let klíčové, dnes ještě ani neexistují. Drtivá většina respondentů, celých 94 %, uvedla, že podle nich výrazně vzroste potřeba technických a IT znalostí. Stejně tak se budoucí vysokoškoláci shodují, že při výběru školy zjišťují, jaké budou mít následné uplatnění a zda bude jejich studijní zaměření výhodné i do budoucna.

Tvorby kampaně se ujal režisér Michal Orsava se studiem Filmagix: „Pro natáčení jsme vytvořili umělý pokoj, kde jsme mohli mít světlo pod kontrolou a přecházet volně z denní na noční atmosféru. Rozhraní portálu s nabídkou práce jsme znázornili skrze hologramy v prostoru, kdy se ze samotného pokoje stane webová stránka, která vás obklopí. VUT je technická univerzita, proto nám použití inovativních prvků v kampani ve vztahu k tématu práce budoucnosti přišlo vhodné.“

Hlavní video, které bude k vidění na YouTube a dalších sociálních sítích, doplňuje i microsite www.vutvyhodou.cz. Personalizovanou stránku vytvořil absolvent Fakulty informačních technologií VUT Karel Juřička a návštěvníkům umožní promítnout vlastní tvář do inzerátů z budoucnosti. Zájemci tak získají fotku sebe samých třeba ve skafandru vesmírného inženýra navrhujícího moderní prostředky hromadné dopravy kosmem.

Kampaň doplní propagační posty na sociálních sítích s nabídkami konkrétních futuristických povolání a krátké reklamní videobannery. Kampaň běží od 21. února a potrvá do konce podávání přihlášek 31. března.

-mav-