ZOOT a Digital People převzaly francouzskou značku Camaieu

pondělí, 7. února 2022, 17:40 Aktuality, Retail MediaGuru

Módní skupina Digital People, která provozuje e-shop ZOOT, kompletně převzala značku Camaieu. Ta z ČR odešla v roce 2020. ZOOT a Bibloo nyní prodávají značku v celkem 12 evropských zemích.

Ve skladu ZOOTu v Říčanech bylo naskladněno půl milionu kusů oblečení značky Camaieu, zdroj: ZOOT

Ve skladu ZOOTu v Říčanech bylo naskladněno půl milionu kusů oblečení značky Camaieu, zdroj: ZOOT

Značka Camaieu, která působila v České republice 18 let a provozovala zde 27 prodejen, nedokázala reagovat na pandemická opatření a rychlý rozvoj módní e-commerce. Ve střední Evropě skončila v insolvenci a zavřela všechny své prodejny umístěné převážně v nákupních centrech. Po celé střední Evropě se jednalo celkem o stovky prodejen. Skupina Digital People s pomocí akcionáře Natland Camaieu během dvou měsíců kompletně převzala a teď spadá do jeho stálého sortimentu.

„Digitální prodej je pro dnešní působení módní značky velmi důležitý. Vytvoření chytrého omnichannelu dává značce úplně jiný rozměr. Nese s sebou výhody možnosti sáhnout si na oblečení fyzicky, vyzkoušet si padnoucí velikost a střih a zároveň možnost objednat si z pohodlí domova. Toho v ZOOTu využíváme skrze naše Výdejny radosti a značka Camaieu nám ideálně zapadla do nabídky,“ říká Milan Polák, CEO ZOOTu.

Po mnoha jednáních došlo k zařazení značky do skupiny Digital People. Nyní ZOOT a Bibloo, dva e-shopy z módní skupiny Digital People, prodávají značku do celkem 12 evropských zemí.

ZOOT postupně zajistil dopravu veškerého zboží do skladu v Říčanech u Prahy, kompletní logistiku, inventuru, kontrolu, uskladnění zboží, jeho nafocení a zalistování do sortimentu. „Náš centrální sklad v Říčanech jsme rozšířili přístavbou patra o přibližně 25 % kapacity, z původní kapacity 800 tisíc kusů zboží na nynějších 1,2 milionu. Camaieu se okamžitě u našich zákaznic dostalo mezi top tři nejoblíbenější značky. Aktuálně je dokonce naší nejprodávanější značkou. I proto chystáme do prodeje novou jarní kolekci,“ dodává Milan Polák.

Francouzská módní značka Camaieu byla založena v roce 1984 s cílem nabídnout ženám dostupnou módu plnou barev snadnou na nošení. V České republice postupně otevřela až 26 prodejen, z toho jich do roku 2020 přečkalo 19, postupně je ale stejně všechny uzavřela a český trh s koncem roku 2020 úplně opustila. S problémy se značka potýká globálně, negativní vliv na její fungování měl nástup e-commerce, který pandemický rok 2020 ještě zesílil.

Z Česka se stáhly loni značky Promod, Next či kavárenské řetězce

čtvrtek 14. ledna 2021

-zue-