Danone završilo fúzi s Nutricií, marketing bude víc lokální

středa, 2. března 2022, 11:35 Marketing MediaGuru

Danone dokončilo fúzi se Nutricií. Globální skupina dá větší prostor svým lokálním pobočkám, a to i na poli marketingu.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Skupina Danone završila koncem loňského roku fúzi se společností Nutricia, specializující se na dětskou výživu. Ta se stala součástí skupiny v roce 2007, ke spojení obou firem se přistoupilo před dvěma lety. Spolu s tím prochází celá skupina transformací, jejímž cílem je přesunout větší autonomii na lokální úroveň. „Díky tomu bude naše společnost rozhodovat o byznyse více lokálně na základě požadavků trhu a zákaznických preferencí,“ vysvětlil ředitel Danone Marián Jánoš. 

Lokální důraz bude kladen mimo jiné i na marketing. „Do našich reklamních kampaní budou více zaimplementované české a slovenské insighty. Některé kampaně budeme připravovat celé lokálně, jiné adaptovat z globálního trhu,“ přiblížil Marián Jánoš. 

Skupina Danone, do jejíhož portfolia patří značky mléčných produktů jako Activia, Actimel, Kostíci či Fantasia, rovněž rozvíjí nabídku výrobků na rostlinné bázi, a to pod značkami Alpro nebo Provamel. „Kategorie rostlinných výrobků setrvale roste, meziročně o 20 až 30 %,“ popsal Jánoš s tím, že je to dáno jednak zvýšením penetrace, jednak vyšší frekvencí nákupů. V současnosti se s rostlinnými produkty setká během roku 27 % české a slovenské populace, což podle Jánoše představuje značný potenciál k růstu. 

Kromě rostoucího zájmu o rostlinné alternativy zaznamenala skupina v době pandemie zvýšenou poptávku po mléčných fermentovaných výrobcích, což je dáno zejména tím, že lidé začali více dbát na zdravou stravu. 

V kategorii dětské výživy, kde Danone působí díky spojení s Nutricií se značkami Nutrilon a Hami, žádné velké změny během pandemie zaznamenány nebyly. Do budoucna chce skupina i nadále své portfolio dětské výživy rozvíjet. „Fúze by na naše značky neměla mít vliv, pro spotřebitele se touto změnou nic nemění,“ dodal Marián Jánoš. 

-stk-