EK a Británie vyšetřují dohodu Googlu a Mety o online reklamě

pátek, 11. března 2022, 12:15 Internet & Mobil, Aktuality MediaGuru

Evropská komise (EK) začala oficiálně vyšetřovat obsah a dopady smlouvy amerických společností Google a Meta ohledně služeb v oblasti internetové reklamy.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Evropská komise (EK) začala oficiálně vyšetřovat obsah a dopady smlouvy amerických společností Google a Meta ohledně služeb v oblasti internetové reklamy. Hodlá zjistit, zda dohoda neporušuje pravidla Evropské unie pro hospodářskou soutěž. Komise to oznámila v dnešní tiskové zprávě. Obdobný krok oznámil také britský antimonopolní úřad.

Terčem vyšetřování je dohoda z roku 2018 označovaná jako Jedi Blue, která se týká aukcí prostoru pro internetovou reklamu. Komise se obává, že dohoda omezuje konkurenci. Unijní regulátoři budou při vyšetřování úzce spolupracovat s kolegy z Británie.

Společnosti Meta a Google dnes dohodu v reakci na oznámená vyšetřování obhajovaly. „Obvinění vznesená v souvislosti s touto dohodou jsou nepravdivá," uvedla společnost Google, která je provozovatelem největšího internetového vyhledávače stejného názvu. Podle společnosti Meta, která provozuje sociální síť Facebook, pomáhá dohoda posilovat konkurenci při umísťování reklamy.

-čtk-