Nova spustila v HbbTV vysílání TN Live a Nova Lady

pátek, 25. března 2022, 12:00 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Skupina Nova spustila v prostředí HbbTV živé vysílání TN Live a také stanici Nova Lady.

Zdroj: TV Nova

Zdroj: TV Nova

Skupina Nova přichází s novinkou v prostředí technologie HbbTV, kdy se pod červeným tlačítkem v souvislosti s válkou na Ukrajině spustilo vysílání TN Live. Nově zde diváci najdou i Nova Lady, která je v nabídce skupiny Nova od podzimu 2021.

TV Nova uvedla, že vidí HbbTV jako stále se rozvíjející technologii s velkým potenciálem, která přináší pohodlnější uživatelské prostředí a spektrum dalších služeb. „V minulém roce jsme v HbbTV uvedli rovnou tři novinky. První byla SVOD aplikace Voyo. Další novinkou byla push notifikace s významnými událostmi – breaking news lišta, která nemá v České republice obdobu. Poslední, ale neméně důležitou novinkou bylo uvedení behaviorálního cílení max reach, které jsme vyvinuli s naším technologickým partnerem Českými Radiokomunikacemi,“ uvedl Josef Uher, technický ředitel TV Nova.

TN Live v nabídce HbbTV umožňuje divákům sledovat živý zpravodajský internetový kanál. Nova Lady je zase v HbbTV určena pro diváky, kteří si stanici nemohou naladit jiným způsobem, dodala Iva Dohnálková, business development manažerka HbbTV.

Obě novinky jsou umístěny v HbbTV menu na stanicích skupiny Nova. Aplikace TN Live nabízí více streamů současně, a to TN Live, TN Live 2, TN Live Svět a momentálně vzhledem k událostem i vysílání ukrajinského kanálu 1+1 International.

HbbTV je jednou z nejrychleji se vyvíjejících technologií. V současnosti vidí červené tlačítko na stanicích skupiny Nova téměř 2,4 milionů diváků, uvedla dále televizní skupina.

Technologie HbbTV neboli červené tlačítko propojuje televizní vysílání a internet. Divák s chytrou televizí připojenou k internetu má možnost se dostat k dalšímu obsahu. Spustit si může nejen archiv stanice Nova, aplikaci Voyo, TV program, počasí anebo právě živé vysílání TN Live či stanici Nova Lady.

-mav-