Nový podcast Lenky Kabrhelové se jmenuje 5:59, zahájí 11. dubna

úterý, 29. března 2022, 13:20 Rádio MediaGuru

Tým Lenky Kabrhelové uvede svůj nový audio pořad s názvem 5:59 poprvé 11. dubna. Pořad vzniká pod hlavičkou Seznam.cz.

Zdroj: Seznam.cz

Zdroj: Seznam.cz

Tým Lenky Kabrhelové uvede svůj nový audio pořad s názvem 5:59. Podcast bude vycházet každý všední den pod hlavičkou Seznam.cz a její zpravodajské redakce Seznam Zprávy. První díl vyjde 11. dubna v 5:59 na SeznamZpravy.cz či na platformě Podcasty.cz a Spotify.

„Ve zpravodajském podcastu 5:59 navážeme na formát, který jsme vyvíjeli uplynulé tři roky. Každý všední den nabídneme ucelený pohled na jedno zpravodajské téma, které hýbe světem kolem nás. V současnosti je víc než kdy jindy zjevné, že k orientaci v často překotném dění potřebujeme souvislosti a kontext. Podcast 5:59 nabídne už za minutu šest ty nejdůležitější informace pro start do nového dne. Dál budeme pracovat s originálním sound designem a experimentovat s možnostmi vyprávění,“ říká Lenka Kabrhelová, která byla v minulosti rozhlasovou zahraniční zpravodajkou v Rusku a USA. Za podcast Vinohradská 12, který připravovala v Českém rozhlase, dostala novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského.

Tým podcastu 5:59, zdroj: Seznam.cz

Tým podcastu 5:59, zdroj: Seznam.cz

V novém podcastu 5:59 budou stejně jako ve Vinohradské 12 pracovat na pozici editorů Pavel Vondra, Matěj Válek a Barbora Sochorová. Jejich úkolem je zajistit přípravu pro moderátorku a odpovídají za obsahovou kvalitu celého dílu. Barbora Sochorová kromě editorské práce zastává i pozici producentky.

Součástí týmu je Dominika Kubištová, která zajišťuje komunikaci na sociálních sítích, a zároveň je i koeditorkou podcastu. Hudební výbavy 5:59 se ujal hlavní sound designér Martin Hůla, který skládá veškerou hudbu, a zároveň se podílí na míchání jednotlivých dílů společně se sound designérem Davidem Kaiserem. Ten zpracovává natočené audio, osazuje ho hudbou a vkládá klipy.

S podcastovou tvorbu začala redakce Seznam.cz v prosinci 2019. Ke konci roku 2021 pořady sbíraly průměrně 260 tisíc digitálních poslechů týdně. Tým pod vedením Hany Němečkové připravuje podcasty o politice, byznysu, zahraničních událostech nebo fotbalovém zákulisí. Audio pořady jsou dostupné k přehrání jak na samotném webu SZ.cz, tak na platformě Podcasty.cz a ve všech dalších podcastových aplikacích. Mezi nejpopulárnější patří Vlevo dole politických komentátorů Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího, investiční rádce Ve vatě nebo hard talk rozhovory, které v podcastu Ptám se já vedou Marie Bastlová a Veronika Sedláčková.

Dosud nejposlouchanějším podcastem Seznam Zpráv je série České podsvětí, kde investigativní novinář Josef Klíma vzpomíná na politické i kriminální kauzy od 90. let do současnosti. Nasbírala přes 2,5 milionu digitálních poslechů.

-mav-