Strategický tým skupiny Dentsu vede Tomáš Mrkvička

úterý, 22. března 2022, 13:35 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Nový strategický tým napříč mediálními a kreativními agenturami skupiny Dentsu řídí Tomáš Mrkvička.

Tomáš Mrkvička, zdroj: Dentsu

Tomáš Mrkvička, zdroj: Dentsu

Agenturní skupina Dentsu sjednotila strategický tým napříč mediálními i kreativními brandy a týmy. Nově tak vzniklo strategické oddělení, jehož cílem je větší propojenost a spolupráce nejen při práci na tendrech. Ředitelem se stal stratég Tomáš Mrkvička.

„Stále častěji vidíme poptávku od klientů na all-in-one řešení jejich komunikačních kampaní,“ komentuje vznik nového oddělení Petr Chajda, CEO Dentsu CZ, SK a HU, a dodává: „V minulosti jsme fungovali na principu dvou strategických týmů, které se věnovaly odděleně mediálnímu a kreativnímu plánování. Nyní jsme se tyto týmy rozhodli spojit v jeden tak, abychom maximálně využili a propojili know-how, inovace, technologie i talentované kolegy napříč celým Dentsu. A podařilo se nám do jeho čela dosadit jednoho z nejzkušenějších odborníků na trhu, takže nyní budeme moci díky Tomášovi přinášet klientům ještě lepší služby.“

Tomáš Mrkvička do Dentsu přichází z Publicis Groupe. Dříve působil v agentuře Young & Rubicam (dnes VMLY&R), svou kariéru započal v agentuře DDB. Pracoval například pro klienty Škoda Auto, Plzeňský Prazdroj, Českou spořitelnu nebo Adidas. 

„Dentsu prochází v posledních letech velkou transformací a já jsem opravdu velmi rád, že můžu být u toho, když vzniká tak skvělý expertní tým, který propojí nejen celou skupinu v ČR, ale bude spolupracovat napříč celou EMEA,“ říká Tomáš Mrkvička. Nové oddělení se bude zaměřovat na využívání expertíz v oblasti datových zdrojů a analytických nástrojů, stejně jako na digitální strategie a inovativní kreativní přístupy.

-stk-