TV Markíza spustí v červnu nový kanál Markíza Krimi

středa, 23. března 2022, 10:15 Aktuality, TV, Slovensko MediaGuru

Další televizní stanice skupiny Markíza určená pro slovenský trh odstartuje v červnu 2022 prostřednictvím nabídky placených operátorů.

Logo nové stanice Markíza Krimi, zdroj: Markíza

Logo nové stanice Markíza Krimi, zdroj: Markíza


Televizní rodina skupiny Markíza se od června 2022 rozroste o novou stanici Markíza Krimi. Zaměřovat se bude na detektivní a kriminální tématiku, a to zejména nabídkou zahraničních seriálů. Přinášet chce jak seriály už slovenskému publiku známé, tak nové. Markíza je sesterskou televizní stanicí skupiny Nova.

„Slovenští diváci měli vždy rádi detektivní a kriminální příběhy ze zahraničí, proto jsme se rozhodli jednu naši televizi věnovat právě tomuto žánru. Markíza Krimi nám pomůže docílit širší tematické pestrosti a přesnější profilace našich stanic,“ vysvětlil Matthias Settele, generální ředitel skupiny Markíza.

„Cítíme, že právě teď je ten správný čas na spuštění nové televizní stanice. Slovenský televizní trh aktuálně zažívá absolutní rozmach, Markíza Krimi nám tak pomůže uspokojit enormní diváckou poptávku a obchodním partnerům poskytne další atraktivní prostor pro komunikaci jejich kampaní,“ doplnil Juraj Máťuš, ředitel Centra reklamy skupiny Markíza.

Markíza Krimi bude vysílat 24 hodin denně na území Slovenska prostřednictvím placených operátorů ve Full HD kvalitě. Sledovanost nové stanice bude měřena v rámci elektronického měření PMT a brzy po spuštění bude zařazena do reklamního balíčku Markíza Group.

Skupina Markíza v současnosti na Slovensku provozuje televize Markíza, Markíza +1, Doma a Dajto, speciálně pro český trh je určena stanice Markíza International.

-mav-