Apríl: Okurkaburger, zážitkové tankování, nekonečná komedie či funkční kabinky

pátek, 1. dubna 2022, 10:20 Marketing MediaGuru

První dubnový den je tradičně příležitostí ke šprýmování, i letos se několik připomínek objevuje.

McDonald's uvádí Okurkaburger, zdroj: McDonald's.

McDonald's uvádí Okurkaburger, zdroj: McDonald's.

Na 1. dubna je již tradicí, že se některé firmy nechají zlákat k aprílovým žertíkům. Ani letos tomu není jinak. McDonald's tak například tradiční Cheeseburger nahradil novinkou v podobě Okurkaburgera, stanice Paramount Network se točí v časové smyčce komedie Palm Springs, Slevomat tankuje jako za starých časů a Sportisimo zavádí speciální funkční kabinky.  

McDonald’s se na 1. dubna rozhodl stáhnout jednu ze svých produktových vlajkových lodí – Cheeseburger, který je v nabídce již od roku 1992, a nahradil ho Okurkaburgerem. „Naše okurky jsou pojem, vždyť téměř každý si hned dokáže vybavit jejich sladkokyselou chuť. Novinkou cílíme na všechny naše zákazníky, kteří si bez nich nedokáží představit žádný burger. A že jich není zrovna málo,“ říká Katka ze společnosti McDonald’s, jež se proslavila v roce 2013 videem, v němž se přesvědčila, jak důležité je nezapomínat na okurku. Zákazníci se mohou těšit až na 15 jejich kusů okurek v jednom burgeru.

Slevomat nabízí na apríla nevšední zážitek v podobě zážitkového tankování“. Díky slevovým voucherům si mohou lidé vyzkoušet natankovat „plnou nádrž jako zamlada“ „bez výčitek svědomí a hlavně – bez tornáda v peněžence“. Připraveno je několik balíčků, například Plný kanystr, Žížnivý tirák, Supersport nebo Labužník. 

Rohlík zavádí Rohlík Loop, rychlé doručování do 10 minut prostřednictvím podzemní potrubní dopravy, která využívá podtlaku vzduchu. Nákup je doručen do tzv. Looperů, neboli osobních boxů. Přihlásí-li se zájemce o zbudování Looperu zdarma, vyjde mu, že hotovo bude někdy v roce 2049. 

Online supermarket Rohlík investuje do potrubní dopravy, zdroj: Rohlík.

Online supermarket Rohlík investuje do potrubní dopravy, zdroj: Rohlík.

Česká pošta oznámila, že bude kandidovat na prezidentku republiky. „Představa, že se na poslední chvíli objeví Blanický rytíř a bude zvolen, je nepravděpodobná. Česká pošta ohlašuje svoji kandidaturu v předstihu, aby si každý z jejích klientů (občanů) mohl v klidu rozhodnout, zda ji svým hlasem v lednu 2023 podpoří či nikoli," uvedla. Dodala, že se nebude spoléhat na podpisy poslanců či senátorů, ač jsou všichni jejími zákazníky, ale plánuje během jednoho dne sesbírat 50 tisíc podpisů občanů, díky kterým pak bude připuštěna ke kandidatuře. „Po zvolení prezidentkou republiky Česká pošta zaměstná na Hradě všech svých 25 tisíc zaměstnanců. Pobočku tam ostatně provozuje už od roku 1919. Od státu již nebude požadovat kompenzace za poskytování univerzální služby. Stejně dosud žádné nedostala," uzavřela. 

Prezidentská známka České pošty, zdroj: Česká pošta

Prezidentská známka České pošty, zdroj: Česká pošta

Televizní kanál Paramount Network si zase pro své diváky připravil vtípek založený na časové smyčce komedie Palm Springs. Právě a pouze ta ovládne jeho vysílání na celých 24 hodin. Celkem se tak příběh Andyho a Sarah odehraje na obrazovkách dvanáctkrát.

Palm Springs, zdroj: Paramount

Palm Springs, zdroj: Paramount

Sportisimo informuje o zavedení speciálních „funkčních“ kabinek. Na vybraných prodejnách prodejce si zákazníci mohou nově otestovat technické parametry sportovního oblečení a obuvi, a to v programech  – déšť, vítr, zimu a teplo. „Dlouhodobě řešíme, že si zákazníci nedokážou představit různé parametry oblečení v praxi. Jak funguje voděodolná membrána, co vlastně vydrží vodní sloupec 5000 milimetrů a podobně. To si teď vše můžou otestovat,“ říká k funkčním kabinkám Zdeněk Morávek, marketingový ředitel Sportisima. Do konce roku 2022 by chtěli funkční kabinky spustit i na zahraničních trzích v Rumunsku a Maďarsku.

Spot Sportisimo zavádí funkční kabinky

Fotbalový klub Dukla Praha si vystřelil ze své návštěvnosti. Zápasy Dukly aktuálně ve druhé fotbalové lize navštěvují maximálně stovky diváků. Před víkendovým utkáním s brněnským klubem SK Líšeň klub zaujal vtipem, že kvůli očekávanému vyprodání musí přistavovat další tribuny. 

Zdroj: twitterový účet Dukla Praha

Zdroj: twitterový účet Dukla Praha

Výrobce těstovin a omáček Panzani si zase připravil netradiční variantu v podobě Nudlí s mákem. „To je dokonalá vzpomínka na dětství. Abyste mohli vzpomínat častěji, připravili jsme si pro vás skvělou novinku. Stačí jemně zaprášit cukrem. Už jste ochutnali?,“ láká na novinku v aprílový den Panzani. 

Zdroj: facebookový účet Panzani

Zdroj: facebookový účet Panzani

Škoda Transportation pak přichází se speciální tramvají na solární pohon. „Naši vývojáři se dlouhá léta pokoušeli o vytvoření vozu, který nebude závislý na připojení k trakčnímu vedení. A to se jim teď podařilo! Dohromady pět těchto tramvají bude mít na své střeše umístěné solární panely a stanou se tak zcela nezávislé na elektrické síti,“ představuje revoluční novinku.

Solární tramvaj, zdroj: Škoda Transportation

Solární tramvaj, zdroj: Škoda Transportation

Knihy Dobrovský si na první dubnový den připravily pro své čtenáře literární šprým. Zákazníkům přišel do schránky e-mail s předmětem Literární senzace na obzoru!. V samotném textu se pak lze dočíst o šesti připravovaných titulech, o kterých čtenáři zatím pouze sní. Mezi nimi nechybí pokračování legendárních Her o trůny, nová kniha ze světa Harryho Pottera nebo pokračování putování Hobita. Tyto falešné obálky vytvořili grafici právě pro první aprílový den, knihy ale světlo světa v nejbližší době reálně nespatří. V nabídce je třeba také Dědeček od Boženy Němcové

Z mailingu Knihy Dobrovský, zdroj: Knihy Dobrovský

Z mailingu Knihy Dobrovský, zdroj: Knihy Dobrovský

Čedok oznámil, že zahajuje prodej zájezdů na Mars. „Zájem o naše poznávačky raketově roste, není divu, ale co když už jste všude byli? Máme pro vás novou exotickou destinaci! Nenechte si ujít tuhle dubnovou nabídku a rezervujete na webu," láká zákazníky.

Zdroj: Čedok

Zdroj: Čedok

Aprílový žertík jihomoravského hejtmana Jana Grolicha se objevil dokonce ve zpravodajství ČT24. Grolich v pátek ráno informoval, že se rozhodl nekandidovat ve volbách na hejtmana, protože dostal nabídku od ministra vnitra Víta Rakušana na post „náměstka pro křížovou komunikaci". Šlo pouze o aprílový vtip. Zpráva se ale mezitím dostala do vysílání České televize. Grolich se redaktorům ČT odpoledne omluvil. 

Zdroj: twitterový účet Jana Grolicha

Společnost CZC.cz navnadila influencery na spuštění nové služby CZC.Flex. V té nabízí zapůjčení nejnovější elektroniky influencerům, kteří se s technikou chtějí vyfotit, ale nemůžou si ji finančně dovolit. „Za kilčo si ji od nás půjčíš, nafotíš svůj drip a sleduješ, jak ti tečou followers. Doslova. 😎”.

Zdroj: CZC.cz

Zdroj: CZC.cz

Online antikvariát Knihobot zase informoval o sestrojení Knihoportu – přístroje, který v reálném čas přepraví teleportem knihy na přímé lince Praha – Brno. 

-stk-, -mav-, -zue-