Marketplace Kaufland.cz se spustí začátkem roku 2023

pátek, 8. dubna 2022, 13:00 Aktuality, Retail MediaGuru

Kaufland spustí své online tržiště v ČR začátkem příštího roku. Aktuálně zve prodejce, aby se zaregistrovali, bude si brát provizi od 7 do 16 procent.

Miroslava Birešová upřesnila podmínky a čas vstupu tržiště Kauflandu na náš trh, zdroj: MediaGuru.cz

Miroslava Birešová upřesnila podmínky a čas vstupu tržiště Kauflandu na náš trh, zdroj: MediaGuru.cz

Miroslava Birešová, sales manager pro CZ/SK Kaufland.de, přiblížila na International E-Commerce Summitu vstup tohoto marketplace na český trh. Uvedla, že Kaufland.cz přijde na český trh na začátku roku 2023. Prodejcům nabídne technologii pro správu nabídek, objednávek nebo tiketů a převezme za ně další služby jako např. externí marketing nebo zpracování plateb. Navíc může zalistovat neomezený počet produktů. Kaufland je připraven podpořit prodejce v průběhu celého procesu od registrace až po vyplacení tržeb. „Při marketplace jsou vstupní náklady nižší a zisk by se měl generovat okamžitě, zhruba do měsíce,“ uvedla Mirka Birešová.

Podmínky vstupu Kaufland zveřejnil oficiálně s tím, že základní poplatek bude 990 Kč za měsíc, v něm je obsažen neomezený počet produktů k zalistování, různorodý marketing, osobní podpora, first level zákaznická podpora a funkce automatické tvorby nejnižší ceny. Pokud bude chtít prodejce přidat i odkaz na e-shop, bude platit 1250 Kč měsíčně. Když se prodejce zaregistruje v jednom státě, může působit i v jiných zemích a poplatek platí jen jeden. Kaufland.cz si bude brát provizi mezi 7 až 16 %. Prodejci, kteří se zaregistrují v předstihu, mohou na obou nových tržištích prodávat po dobu šesti měsíců od spuštění bez základních poplatků a bez provizí z prodeje. Získají navíc také reklamní podporu.

Podle Miroslavy Birešové mají tržiště v podstatě dvě cílové skupiny, a to zákazníky a prodejce. Zákazníkům nabízí širokou nabídku a prodejcům možnost zvýšit dosah a oslovit nové cílové skupiny. Online tržiště jsou přitom pro prodejce stále důležitější, protože většina e-commerce obratu se generuje právě tam. Uvedla, že 16 % maloobchodních prodejců dosahuje více než 80 % celkového obratu na online marketplaces, která navíc rostou dvakrát rychleji než celý globální e-commerce. Hrají také roli v omnichannel strategiích, kdy je takto využívá 64 % prodejců. Každý německý maloobchodní prodejce je pak zastoupen na 1,9 marketplaces a 56 % zákazníků v Německu hledá nový produkt právě na tržištích.

Německé online tržiště Kaufland.de aktuálně navštíví 32 mil. lidí za měsíc, nabízí 30 mil. produktů ve více než 5 tisících kategorií. Nabízí produkty od více než 7 tisíc prodejců.

Kaufland spadá společně s Lidlem pod Schwarz Group, jejíž obrat v roce 2020 představoval 125 mld. eur. Provozuje celkem 12 900 prodejen ve 32 zemích. Český Kaufland provozuje 135 prodejen a má podíl na trhu 9,2 %. V ČR patří aktuálně k hlavním hráčům na trhu marketplace Alza, Mall/Allegro a Heureka.

Kaufland spustí v roce 2023 v ČR a na Slovensku online tržiště

úterý 22. března 2022

-zue-