Meta uvádí pro WhatsApp novou funkci Komunity

čtvrtek, 14. dubna 2022, 17:20 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Meta představila novou funkci Komunity, která uživatelům WhatsAppu umožní propojit skupinové chaty do jedné komunity.

zdroj: shutterstock

zdroj: shutterstock

WhatsApp svým uživatelům nově nabízí funkci Komunity, která má ulehčit komunikaci propojených skupin. „Může jít o komunitu ve škole, kde lidé v konverzacích sdílejí a probírají důležitá rodičovská témata nebo o pracovní kolektiv, který diskutuje o firemních záležitostech. A také o sousedskou komunitu, jež probírá, co se děje v jejich ulici. Uživatelé nám říkají, že k tomu chtějí používat právě WhatsApp, protože je to pro ně nejrychlejší způsob komunikace,“ uvedl Mark Zuckerberg.

Novinkou WhatsAppu jsou také reakce na zprávy pomocí emotikonu, mazání zpráv z konverzací všech uživatelů správcem, navýšení velikosti sdílených souborů na 2 GB nebo hlasové hovory, které budou nově dostupné až pro 32 lidí. Mark Zuckerberg zároveň v tiskové zprávě ujišťuje, že v případě WhatsAppu budou i nadále zabudovány funkce koncového šifrování zpráv a WhatsApp si tak má uchovat svoji bezpečnost.

Nové funkce WhatsAppu, zdroj: Meta

Nové funkce WhatsAppu, zdroj: Meta

Funkce Komunity, zdroj: Meta

Funkce Komunity, zdroj: Meta

Meta chce tímto krokem podporovat skupiny, které jsou součástí každodenního života a usnadnit organizaci všech skupinových konverzací. Uživatelé budou moci díky této nové funkci přijímat zprávy zaslané celé komunitě a snadno spravovat menší skupiny, které jsou její součástí.

Podobné funkce má Meta v plánu připravovat také s dalšími aplikacemi. „V budoucnu začneme připravovat podobnou funkci i pro Messenger a Instagram. Dnes jsme Komunity začali testovat, v následujících měsících je začneme zavádět,“ doplňuje Mark Zuckerberg.

Zdroj: Meta

-tšl-