Ondrášovka přichází s novým logem, lahví i kampaní

středa, 6. dubna 2022, 13:55 Aktuality, Reklama MediaGuru

Ondrášovka pod křídly společnosti Kofola představuje nové logo, etiketu, ekologičtější lahev a novou kampaň.

Zdroj: Ondrášovka / Kofola ČS

Zdroj: Ondrášovka / Kofola ČS

Dva roky poté, co Kofola koupila na jaře 2020 minerální vodu Ondrášovka, přichází í značka se změnami – novým logem, etiketou i lahví. Zároveň startuje novou kampaň. Vše se točí kolem prostředí Nízkého Jeseníku, stromů a přírody a historického původu značky, jejíž kořeny sahají do roku 1260. To se odrazilo i do sloganu nového televizního spotu: „Již od 13. století pomáháme držet rodinu v běhu.“  

„Ondrášovka má fantastickou, více než 700 let dlouhou historii. Jde o velmi kvalitní a co do chuti a složení vyváženou minerální vodu vhodnou pro každodenní pití. Místo, kde vyvěrá, je navíc překrásný kout našeho kraje. V Ondrášovce vidíme potenciál dostat ji mezi vyhledávané minerální vody na českém trhu. Od chvíle, kdy jsme ji získali investujeme do výrobních technologií, logistiky i ochrany přírody v okolí závodu. Poslední rok jsme také intenzivně pracovali na změnách v marketingové strategii,“ popisuje Jannis Samaras, generální ředitel Skupiny Kofola.

Nové logo a design etiket Ondrášovky v sobě odráží udržitelnost a ochranu přírody. Té se značka bude v rámci nové marketingové strategie intenzivně věnovat. I proto je výrazným prvkem loga silueta stromu. „Košatý listnatý strom jsme nedali do nového loga Ondrášovky náhodou. Uvědomujeme si, jak důležitou roli hrají stromy a lesy v naší přírodě, a jak moc přispívají ke správnému koloběhu vody. O vodu i přírodu v širokém okolí našeho závodu se již nyní intenzivně staráme,“ vysvětluje Kateřina Ceralová, senior brand manažerka značky Ondrášovka. „Jen loni jsme znovu zalesnili 1,2 ha lesa zničeného kůrovcovou kalamitou. V lese jsme udělali vodozádržná opatření, abychom napravili škody způsobené těžkou technikou po kalamitní těžbě. Tím jsme navrátili půdě její přirozenou vlastnost zadržovat dešťovou vodu a podpořili jsme obnovu lesa. V péči o krajinu kolem Moravského Berouna chceme dále pokračovat.“

Designově se  změnila také barva PET lahví. Původně pestrobarevné portfolio lahví nyní nahradila jednotná zelená. „Důvodem pro sjednocení barvy PET lahví je naše snaha co nejvíce lahví recyklovat. A jedna barva recyklaci usnadňuje,“ doplňuje Kateřina Ceralová.

Redesign značky je doprovázen reklamní kampaní, která poběží v televizi.  Reklamní spot nahlíží do čtyř historických období – od 13. století, kdy je pramen poprvé zmiňován, přes období baroka v 18. století, sedmdesátá léta až po současnost. 

„Snažili jsme se, aby spot přesně vystihl podstatu Ondrášovky – minerální vody s fantastickou historií, která by neměla chybět na žádném rodinném stole. Málokdo ví, že už ve 14. století byl pramen chráněn jako blahodárný pro zdraví obyvatel. Pily ho generace našich předků a je ideální pro osvěžení i dnes. Zároveň spot ukazuje, že Ondrášovka chce spojovat lidi různých generací, “ říká Kateřina Ceralová.

Kreativa pochází z dílny agentury B&T. O produkci se postarala společnost Boogiefilms v režii s Milanem Balogem. Hudbu složil Jan Šléška. Mediální plánování a nákup má na starosti Knowmedia, PR aktivity zajišťuje AC&C Public Relations.

-stk-