Papelote otevírá první outlet, nachází se v Pražské tržnici

úterý, 19. dubna 2022, 11:10 Aktuality, Retail MediaGuru

České papírnictví Papelote otevírá v hale 18 B v Pražské tržnici v Holešovicích svůj první outlet. Firma má již jednu kamennou prodejnu v Praze na Letné.

Zdroj: Papelote

Zdroj: Papelote

České papírnictví Papelote otevírá v hale 18 B v Pražské tržnici v Holešovicích svůj první outlet. Obchod nese název Papelote² (na druhou) a má se stát prostorem, kde jsou k dispozici poškozené, ale stále funkční věci za výhodnější ceny. V prodejně stylizované do modré barvy najdou zákazníci výrobky s drobnými vadami, prototypy i produkty ze starých kolekcí.

„Papelote na druhou je edicí produktů vyrobených z toho, co v dílně zůstalo z výroby. Odřezky papírů, zkažené kusy, zbytky spirál a lepenek čekaly na svůj nový život a nyní konečně nacházejí využití,” popisuje Kateřina Šachová kreativní ředitelka Papelote.

Vývoj produktů prochází v Papelote dlouhým procesem, během kterého vzniká mnoho maket a prototypů. Některé kousky ale podle přesvědčení firmy do odpadu nepatří, a proto je nabízí za zvýhodněnou cenu v outletu. Velká část výrobků pořád vzniká ručně, a tak se může stát, že se vyrobí produkt, který není úplně perfektní. Zákazníci díky tomu mohou získat poslední kusy a ušetřit.

Interiér prodejny navrhl architekt Václav Mlynář z Monument Office, který s Papelote již spolupracoval na podobě letenské pobočky. Prostor outletu je stylizován do modré barvy, inspirované nedalekou Vltavou. Mobiliář v přilehlé expedici je také upcyklovaný, vznikl ze starého vybavení bývalé prodejny ve Vojtěšské ulici.

Papelote vzniklo v roce 2009 jako pokračování diplomové práce grafické designérky Kateřiny Šachové, která zde působí jako kreativní ředitelka.

-zue-