Potenciál sítě TikTok podle influencerů dál roste

pátek, 8. dubna 2022, 07:20 Internet & Mobil MediaGuru

TikTok je v poslední době velmi oblíbenou sociální sítí. Zapojit tuto platformu zkouší čím dál více influencerů.

Ze setkání Síla socek, zdroj: Subscribe

Ze setkání Síla socek, zdroj: Subscribe

Potenciál TikToku začíná objevovat čím dál více influencerů. Ze všech sociálních sítí má nejlepší algoritmus a pro uživatele je jednoduchý. Větší obliby se dočkali také influenceři na YouTube, kde jsou podle jejich vyjádření videa nejvíce autentická. O nejnovějších trendech na sociálních sítích influenceři debatovali tento týden na setkání Síla socek pořádaném společností Subscribe.

TikTok se podle influencera Jana Macáka (MenT) vyznačuje propracovanou strategií, díky které účet na této platformě dobře funguje. Důležité je podle něj také sledovat, co se na TikToku děje a algoritmus po čase zařídí, aby se zobrazovaly pouze relevantní příspěvky. Podle Marie Heřmanové ze Sociologického ústavu Akademie věd algoritmy na TikToku umožňují kreativní práci.

Sociální sítě poskytují influencerům přímou komunikaci s uživateli. V minulém roce vzniklo několik zajímavých kampaní, které byly úspěšné. Podporu mladých, dosud nerozhodnutých voličů, podpořila k volbám do Poslanecké sněmovny například kampaň #Endikurvakvolbam influencera Martina Mikysky (Mikýř), která podle výsledků výzkumu přiměla jít k volbám o 11 % více mladých lidí.

Kampaň Mikýře k volbám do Poslanecké sněmovny 2021, zdroj: Subscribe

Kampaň Mikýře k volbám do Poslanecké sněmovny 2021, zdroj: Subscribe

Úspěšnou kampaň Ukaž, co umíš v minulém roce připravil také Grigory Makarian (jdemezrat). Podporovala malé podnikatele, kteří se kvůli pandemii dostali na pokraj krachu. Kampaň zviditelnila 63 firem a celkem na sítích měla přes 340 tisíc zhlédnutí.

Ve světě se velké oblibě těší také YouTube, a to díky autentickému obsahu. Diskutující očekávají, že se v blízké budoucnosti budou na YouTube vkládat hlavně propracovanější formy videí, které budou publikovat specialisté na různá odvětví. To by podle jejich názoru mělo zesílit konkurenci pro televizi,  protože na YouTube bude stále více podnětů ke sledování.

Trendem na sociálních sítích je také livestreaming, a to zejména na platformě Twitch, která livestreamům momentálně vládne. Zájem o tuto síť navíc nadále stoupá a každý měsíc ji navštíví 140 milionů uživatelů. Meziroční růst návštěvnosti této platformy je 17 % s tím, že minulý rok byl Twitch dvacátou nejnavštěvovanější webovou stránkou.

Oblíbenost Twitche, zdroj: Subscribe

Oblíbenost Twitche, zdroj: Subscribe

-tšl-