Potten & Pannen měla loni rekordní obrat, investuje do retailové sítě

středa, 20. dubna 2022, 06:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Česká společnost s prémiovým kuchyňským vybavením Potten & Pannen – Staněk oznámila své dosud nejlepší finanční výsledky.

Miloš a Pavel Staňkovi, zdroj: Potten & Pannen – Staněk

Miloš a Pavel Staňkovi, zdroj: Potten & Pannen – Staněk

Česká společnost s prémiovým kuchyňským vybavením Potten & Pannen – Staněk oznámila své dosud nejlepší finanční výsledky. V uplynulém roce se jí podařilo vygenerovat obrat přes půl miliardy, což je meziroční růst o 21 %, oproti roku 2019 pak dokonce o 43 %. Jak v minulosti uvedli sami majitelé, stála za tím i pandemie covid-19.

„Češi se v době lockdownu vrátili do svých kuchyní. Znovu objevili kouzlo vaření a řada z nich při tom kladla důraz nejen na kvalitu používaných surovin, ale také vybavení. Právě to hrálo v náš prospěch určitě více, než tomu bylo v jiných tržních segmentech,“ komentuje firemní výsledky jeden ze zakladatelů a spolumajitelů Pavel Staněk.

K růstu přispěla i rozsáhlá restrukturalizace, kterou firma zahájila v roce 2019 pod vedením poradenské společnosti Unicorn Attacks. K překonání koronavirové krize pomohl především online prodej, přičemž se online poptávka zvýšila až šestkrát. Dnes má Potten & Pannen – Staněk celkem dvanáct kamenných prodejen, velkoobchod a vlastní kulinářskou školu Gourmet Academy.

V roce 2021 vložila firma do modernizace IT systémů a infrastruktury celkem 14 milionů korun. V horizontu pěti let plánuje investovat dalších třicet milionů. Investice do marketingu činily 8 % z ročního obratu. V roce 2022, kdy Potten & Pannen – Staněk slaví na trhu třicet let, plánuje posílit retailovou síť řádově o dalších šest až osm milionů.

Kromě toho, že plánuje nadále posilovat svou roli v tuzemsku, chce být zároveň pro své klienty také první volbou při výběru kuchyňského vybavení. „Naším posláním je přinášet nejlepší kuchyňské vybavení z celého světa tak, aby se zákazníkům v kuchyni nejen skvěle vařilo, ale i žilo, slavilo a tančilo,” dodává Miloš Staněk, druhý ze zakladatelů a spolumajitelů.

-mav-