Projekt Martina Romana se zaměří na přírodu

sobota, 23. dubna 2022, 08:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Charitativní projekt Čtení pomáhá, za nímž stojí Martin Roman, bude nově pomáhat přírodě.

Za přečtení některé z "přírodních" knih daruje projekt Čtení pomáhá na charitu 50 korun a vysadí dva stromy, zdroj: Čtení pomáhá.

Za přečtení některé z "přírodních" knih daruje projekt Čtení pomáhá na charitu 50 korun a vysadí dva stromy, zdroj: Čtení pomáhá.

Charitativní projekt Čtení pomáhá, jež motivuje děti ke čtení, spouští novou iniciativu Čtení pomáhá přírodě. Ta má pomoci dětem zorientovat se v otázkách ochrany přírody a nabídne jim knihu jako vhodný zdroj informací.  Za každou přečtenou doporučenou knihu bude vybraným organizacím nejen darován finanční obnos, ale i vysázeny stromy. 

„Dětem, které mají pocit, že nemají dostatek informací, chceme pomoct dostat se k nim. Děti, které je čerpají z televize a internetu, chceme přivést ke knize tak, jak to Čtení pomáhá dělá již deset let,“ vysvětluje cíle nové iniciativy Martin Roman, zakladatel Čtení pomáhá, a dodává: „Největší novinkou je ale přímé propojení četby knih o přírodě s výsadbou lesa v Podkrkonoší u Trutnova. Jak rychle se bude rozrůstat, je přitom v rukách mladých čtenářů.“

Princip výsadby je jednoduchý. Do seznamu literatury přibyly knihy od nakladatelství Kazda, které se zaměřují na přírodu, například Stromy vypravují od Marie Hruškové, Jeden rok v životě včely od Davida Gerstmeiera nebo Citový život zvířat od Petera Wohllebena a další. Pokud dítě některou z nich přečte, nejen že získá kredit 50 korun pro charitu, jak je tomu zvykem z klasického Čtení pomáhá, ještě navíc za něj budou vysazeny dva stromky v lese. Výsadbu bude mít na starosti český dřevostavitel RD Rýmařov. 

„Umožníme dětem, aby si vysázely svůj vlastní les. Samy však nemusí brát do ruky sekeromotyku, ani nikam jezdit. Stačí, když si přečtou některou z určených knih. My v RD Rýmařov pak spolu s lesníky z České lesnické akademie Trutnov, s nimiž spolupracujeme, vše zařídíme,“ říká Lukáš Foral z investiční skupiny Progresus Invest Holding, do níž RD Rýmařov spadá.

Novou iniciativu zatím projekt Čtení pomáhá podpoří jen PR aktivitami

-stk-