Seznam.cz zvažuje expanzi TV byznysu na pole IPTV vysílání

pátek, 15. dubna 2022, 08:25 TV, Internet & Mobil MediaGuru

Seznam.cz zamýšlí vstoupit do segmentu IPTV vysílání. Využít pro to chce svou stávající nabídku videoobsahu doplněnou o živé vysílání.

Zdroj: Seznam.cz

Zdroj: Seznam.cz

Internetová společnost Seznam.cz zvažuje rozšíření svého televizního byznysu, a to vstupem do segmentu poskytovatele internetové televize (IPTV). Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) už požádala v této souvislosti o registraci. 

„Uvažujeme o vstupu do segmentu IPTV. Důvodem je stále se rozšiřující tematický záběr videoobsahu, který nabízíme na Streamu, i zvyšující se počet partnerů, kteří s námi spolupracují. Chtěli bychom vytvořit platformu, na které bude jak obrovský video archív, tak spousta partnerského obsahu s prvky živého vysílání. Bude to obrovská výzva, a to nejen vývojově, ale i z pohledu správného vysvětlení hlavních výhod našim uživatelům,“ uvedl na dotaz MediaGuru.cz. Igor Kalaš, ředitel Business Developmentu Seznam.cz.

Seznam.cz je už teď na svém portálu poskytovatelem velkého množství videoobsahu a provozovatelem videoportálu Stream. Stream loni navýšil počet zhlédnutí na půl miliardy, což je v meziročním srovnání nárůst o 58 %. V nabídce má nejen vlastní videa, ale také obsah od řady partnerů, se kterými spolupracuje. Loni také zavedla službu Seznam Premium, v rámci které je možné sledovat videoobsah bez reklam za poplatek 29 Kč měsíčně.

Zároveň je Seznam.cz na televizním trhu provozovatelem plnoformátové Televize Seznam, která vysílá v terestrickém multiplexu DVB-T2. Její vysílání je také dostupné u největších satelitních, kabelových a IPTV operátorů v České republice. 

Vstupem do segmentu IPTV by Seznam.cz rozšířil své postavení v poskytování a distribuci videoobsahu. 

-mav-